HaberlerAdıyaman HaberleriAdıyaman Üniversitesi kreşindeki minikler sağlık taramasından geçirildi

Adıyaman Üniversitesi kreşindeki minikler sağlık taramasından geçirildi - Adıyaman Haberleri

Adıyaman Üniversitesi kreşinde miniklere her yıl rutin olarak yapılan kulak, burun, boğaz (KBB) sağlığı taraması uygulaması uzman hekimler tarafından bu yıl da gerçekleştirildi.

Adıyaman Üniversitesi kreşindeki minikler sağlık taramasından geçirildi

Minik öğrencilere tarama öncesi moral veren Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü'nün katıldığı sağlık taramasında Adıyaman Üniversitesinde Kreş ve Anaokulu Müdürlüğünden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Temir ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Aydın da hazır bulundu. Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sedat Doğan tarafından yapılan kulak, burun, boğaz sağlığı taramalarında önemli bir sorun tespit edilmezken tarama ile ilgili bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Doğan, rutin kontrollerin devam ettiğini belirterek, 'Burada çocuklarımızın kulak burun ve boğaz problemleri olup olmadıklarını kontrol ettik. Ciddi bir sorun ile karşılaşmadık. İşitme kaybı için de araştırdık. Sağlıklı bir nesil yetiştirmek için çocuklarımızın sağlığı bizler için önemli, bu sebeple rutin kontrollere devam ediyoruz' dedi.
Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ise miniklerle bir süre sohbet ederek bu tür sağlık taramalarının rutin olarak devam edeceğini belirtti.

Adıyaman Üniversitesi kreşindeki minikler sağlık taramasından geçirildi

SIRADAKİ HABER
}