HaberlerBilecik HaberleriMinik öğrencilere trafik eğitimi

Minik öğrencilere trafik eğitimi - Bilecik Haberleri

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde ilkokul öğrencilerine Türkiye Sürücü Kursları Konfederasyonu (TUSEKON) tarafından 'Trafik Bilinci Kazandırma' eğitimi veriliyor.

Minik öğrencilere trafik eğitimi

TUSEKON ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokole göre tüm Türkiye'de aynı anda eğitime başlandı. Konu ile açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aygül Akkaya, bunun bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirterek, amacın öğrencilerin trafikte daha bilinçli hareket etmelerini sağlamak olduğunu belirtti. Akkaya, 'Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile TUSEKON arasında sosyal sorumluluk projesi olarak imzalanan protokol çerçevesinde başlatılan trafik bilincini arttırmak ve farkındalık oluşturma amaçlı eğitimi, TUSEKON tarafından görevlendirilen, Osmaneli sürücü kursu öğretmenlerinden Mustafa Demirkol ilkokul öğrencilerine yıl sonuna kadar tüm okullarımızda verecektir' dedi.
Eğitim programında TUSEKON temsilcisi ve aynı zamanda sürücü kursu eğitmeni Mustafa Demirkol, öğrencilere trafik kurallarını anlatarak uyulması gereken kuralları izletti. Eğitim programına İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aygül Akkaya, Okul Müdürü Necip Akkanat, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Eğitim, katılan öğrencilere sürücüsü kursu tarafından hazırlanan broşürlerin dağıtılmasıyla sona erdi.

Minik öğrencilere trafik eğitimi

SIRADAKİ HABER
}