HaberlerAntalya HaberleriSerik'te genç fikirler aranıyor

Serik'te genç fikirler aranıyor - Antalya Haberleri

Antalya'nın Serik Belediyesi ''Serik Genç Fikir'' projesi başlatıyor.

Serik'te genç fikirler aranıyor

Serik Belediyesi tarafından ilk kez gerçekleştirilecek olan ''Serik Genç Fikir'' sosyal sorumluluk projesi ile 10. ve 11. sınıf öğrencileri üretecekleri fikirleri ile yarışacak. Serik Belediyesi tarafından düzenlenen proje yarışması ile öğrenciler eğitim, kültür sanat, spor, toplumsal, çevre gibi konularla 5 kategoride fikirlerini hayata geçirme imkânı bulacak.

Çalık: 'Gençlerimizin fikirlerine sahip çıkmak istiyoruz.'
Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, proje ile Serik'te yetenekli öğrencilerin önlerinin açılmasını hedeflediklerini söyledi. Çalık, 'Gençler hayal kurmayı sever. Gençlerin fikirlerine sahip çıkmamız gerekiyor. Bunun için de öncelikle öğretmenlere önemli sorumluluklar düşüyor. Öğretmen bir madenci gibi olmalıdır gençlerin önünü açmalıdır. Parlak fikirleri olan gençleri bulup, onları topluma iyi birer vatandaş olarak kazandırmak için belediye olarak teşvik etmek istiyoruz. Geleceğimiz olan gençlerin fikirlerine lise çağlarından itibaren sahip çıkmayı hedefledik'' dedi.
Öte yandan, yarışmada dereceye giren öğrencilere ise çeşitli hediyeler verilecek. Tüm projeler ise sosyal medya ve www.serikgençfikir.com üzerinden bir değerlendirmeye tabi tutularak burada en çok oyu alan ''Sosyal Medya Oylaması Birincisi'' Dizüstü Bilgisayar kazanacak.

SIRADAKİ HABER
}