HaberlerKilis Haberleri7 Aralık Üniversitesinde 'Kalbim Kudüs' program düzenlendi

7 Aralık Üniversitesinde 'Kalbim Kudüs' program düzenlendi - Kilis Haberleri

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Dil ve Edebiyat Topluluğu öğrencileri tarafından 'Kalbim Kudüs' başlıklı bir şiir ve müzik dinletisi düzenlendi.

7 Aralık Üniversitesinde 'Kalbim Kudüs' program düzenlendi

Nuri Pakdil'in 'Anneler ve Kudüsler' şiirini Nuri Yıldız, Abdurrahim Karakoç'un 'Bayramlar Bayram Ola' şiirini Şerife Sunulu, Arif Ay'ın 'Filistin' şiirini Nazlı Can Kart, Tarık Tufan'ın 'Kalk Kudüs'e Gidelim' şiirini Emrah Aydın, Osman Sarı'nın 'Hüzün' şiirini Sabriye Gökal, Ferman Karaçam'ın 'Acı' şiirini Yakup Dağ, Nizar Kabbani'nin 'Kudüs' şiirini Yıldız Eyinç, yine aynı şairin bir başka şiri olan 'Resim Dersi' şiirini Mehmet Kaya, Cahit Zarifoğlu'nun 'Bir Kudüs' şiirini Fatma Doğan, Sezai Karakoç'un 'Alın Yazısı Saati' şiirini Emrah Özdemir, Erdem Beyazıt'ın 'Sürüp Gelen Çağlardan' şiirini Yıldız Başıaçık, Cengiz Numanoğlu'nun 'Mescid-i Aksa' şiirini İlkay Mehmet Çelik, Mehmet Akif İnan'ın 'Mescid-i Aksa' şiirini Zeynep Karakuş seslendirdi.
Sunuculuğunu Tuba Yolcu'nun yaptığı, Elif Güloğlu'nun kemanı ile katkıda bulunduğu programda Fatma Doğan seslendirdiği şiirinin yanı sıra bir türkü ile de etkinliğe renk kattı. Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Ruhat Yaşar'ın katıldığı programa akademisyenler ve öğrencilerin yoğun ilgisi dikkat çekti.
Program sonunda emeği geçen öğrencilere, üniversitenin yayınladığı 'Sınırda Sesler' isimli şiir kitabı hediye edildi.

7 Aralık Üniversitesinde “Kalbim Kudüs” program düzenlendi

SIRADAKİ HABER
}