HaberlerAntalya HaberleriKonyaaltı Kent Gönüllüsü Projesi'ne büyük ilgi

Konyaaltı Kent Gönüllüsü Projesi'ne büyük ilgi - Antalya Haberleri

Konyaaltı Belediyesi, Kent Gönüllüleri Projesi kapsamında 6-18 yaş çocuk ve gençlerde sosyal ve kişilik gelişimi konulu seminer düzenledi.

Konyaaltı Kent Gönüllüsü Projesi'ne büyük ilgi

Farklı meslek gruplarından gönüllülerin uzman oldukları alanda düzenledikleri eğitim seminerleri bölge halkı tarafından da büyük ilgi görüyor. Konyaaltı Belediyesi Kent Gönüllüleri Projesi kapsamında son olarak Psikolog Demet Balcı, '6-18 Yaş Çocuk ve Gençlerde Sosyal ve Kişilik Gelişimi' konulu seminer düzenledi. Konyaaltı Belediyesi Sosyal Hizmetler Merkezi'nde (KOSHİM) düzenlenen seminere özellikle gençler büyük ilgi gösterdi.
'Çocuklarımıza keşfe yönelik bir merakla bakmalıyız'
6 yaşa kadar psikotoplumsal ve psikoseksüel gelişimin kişiliğin temellerini oluşturduğunu ifade eden Psikolog-Psikoterapist Demet Balcı, gençleri insan gelişimini etkileyen unsurlar hakkında bilgilendirdi. Demet Balcı, 'Çoğu anne-baba adayının zihninde bir çocuk tasarımı vardır. Çocuk sahibi olduklarında da onu bu tasarımın çerçevesine sığdırmak için çaba harcarlar. Hatta bu uğurda farkına bile varmadan çocuklarını yönlendirirler. Oysa çocuklarımıza keşfe yönelik bir merakla bakmalı, onları tanımaya çalışmalı, farklı gelişim dönemlerindeki çabalarını desteklemeliyiz. Bu dönemde birinci sırada anne olmak üzere anne-baba ve çevre faktörleri bu gelişimin gidişatında belirleyici etkenlerdir' diye konuştu.

Konyaaltı Kent Gönüllüsü Projesi’ne büyük ilgi

SIRADAKİ HABER
}