HaberlerAdıyaman HaberleriGölbaşı Devlet Hastanesinde bir yılda 228 bin 808 hasta tedavi edildi

Gölbaşı Devlet Hastanesinde bir yılda 228 bin 808 hasta tedavi edildi - Adıyaman Haberleri

Adıyaman'ın Gölbaşı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Selim Kuşağlı, yaptığı değerlendirmede hastanede 2017 yılı içerisinde 228 bin 808 hastanın tedavi edildiğini söyledi.

Gölbaşı Devlet Hastanesinde bir yılda 228 bin 808 hasta tedavi edildi

Gölbaşı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Selim Kuşağlı, yaptığı basın açıklaması ile 2017 yılı içerisinde yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi. Hastane yenilikleri ve projelerini anlatan Başhekim Kuşağlı, 'Hastanemiz de 2017 yılı içerisinde birçok yenilikler oldu. Öncelikle hastanemize görüntüleme alanında tarihinde ilk defa tomografi cihazı kuruldu.
Bununla birlikte dijital röntgen cihazı ve ameliyatlarda kullanılmak üzere C kollu skopi cihazı alındı. Bu yatırımlarla dışarı illere giden hasta sevk oranımız önemli sayıda azaldı. 2017 yılı hastanemiz adına ilklerin yılı oldu. Hastanemize ilk defa psikiyatri, fizik tedavi ve rehabilitasyon ile nöroloji uzman hekimleri ataması yapıldı. İlçemizin ve hastanemizin önemli eksiği olan palyatif bakım ve rehabilitasyon servisimiz hizmete girdi. Ayrıca hastanemiz dijital hastane sertifikasyon denetimlerini başarı ile geçip HIMSS Stage 6 ünvanını almaya hak kazanmıştır' dedi.
Hasta sayıları ile ilgili de bilgilen paylaşan Kuşağlı, 'Hastanemiz de uzman doktorlarımız, diş, acil, evde bakım ve diyaliz hekimlerimiz ve diğer tüm sağlık çalışanlarımız ile birlikte 228 bin 808 hastaya tanı tedavi ve yataklı servis hizmeti sunuldu. Bu hizmetleri sunarken hasta ve çalışan güvenliği konularını hep vazgeçilmezimiz kabul ettik' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}