HaberlerOrdu HaberleriFatsa OSB'ye 4 milyon daha ödenek

Fatsa OSB'ye 4 milyon daha ödenek - Ordu Haberleri

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Organize Sanayi Bölgesinin(OSB) yeni büyüme alanının istimlaki için 4 milyon TL'lik bir ödeneğin daha hesaba aktarıldığını söyledi.

Fatsa OSB'ye 4 milyon daha ödenek

Gelen ödeneğin yeni Organize Sanayi Bölgesinin büyümesine çok ciddi katkı sağlayacağını belirten Anlayan, 'Kamuoyunun bildiği gibi mevcut Organize Sanayi Bölgesinin büyümesi için 1000 dönümlük büyüme kararını almış ve istimlak aşamasına geçmiştik. Gerek Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulundan gerekse de Sanayi Bakanlığımızdan almış olduğumuz yetkiyle de bu istimlak sürecini Fatsa Belediyesi olarak biz takip ediyoruz. Mülkiyet sahipleri ile birebir görüşerek belirlemiş olduğumuz değer üzerinden anlaşarak, anlaştıklarımızı bakanlığa gönderiyoruz, uzlaşma sağladığımız kişilerin istimlak bedelini de Sanayi Bakanlığımız gönderiyor ve ödemeyi biz yapıyoruz' dedi.

'Toplamda 12 milyon TL ödenek oldu'
Bir kaç ay önce 8 milyon daha ödeneğin istimlak için geldiğini hatırlatan Başkan Anlayan, 'Bunu da mülkiyet sahiplerine ödemiştik. Bugün itibariyle 4 milyon ödenek hesabımıza geçmiş durumda. Dolayısıyla bu zamana kadar 12 milyon TL ödenek yeni Organize Sanayi Bölgesi alanının istimlakı için Fatsa ilçemize aktarılmış durumda. Bugün almış olduğumuz 4 milyon TL ile beraber de yaklaşık 45 dönümü daha istimlak etmiş olacağız. Şu ana kadar da önceki ödenekle beraber toplam alanın yüzde 15'inde istimlak ödeneği tamamlanmış olacak' diye konuştu.

'Yüzde 73 oranına ulaştık'
Yeni Organize Sanayi Bölgesi alanının çok büyük ve hissedarların çok olduğunu ifade eden Başkan Anlayan, 'Biz bütün hissedarlar la birebir anlaşıyoruz şu ana kadar toplam 1000 dönümlük alanda hissedarların yüzde 73'ü ile anlaşmış ve imza atmış durumdayız. Geri kalanlar da uzlaşmaya hazır ama işlemler hazırlandığı için şu anda yüzde 70'lerdeyiz. Umuyoruz ki yüzde 90'ları geçecek bir oranda herkesle anlaşacağız. Belki anlaşamadığımız birkaç kişi kalırsa da onlara da istimlak davası açarak bu işi tamamlayacağız' şeklinde konuştu.

Fatsa OSB’ye 4 milyon daha ödenek

SIRADAKİ HABER
}