HaberlerHatay HaberleriSamandağlı doktor TUS'da Türkiye birincisi oldu

Samandağlı doktor TUS'da Türkiye birincisi oldu - Hatay Haberleri

Tıpta Uzmanlık Sınavı'nda (TUS) Samandağlı Dr. Yusuf Baytar, Klinik Bilim'de 77 puan alarak birinci, Temel Bilim'de 76 puan ile Türkiye ikincisi oldu.

Samandağlı doktor TUS'da Türkiye birincisi oldu

Tıpta Uzmanlık Sınavı'nda zirveye Samandağlı Dr. Yusuf Baytar ismini yazdırdı. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Dr. Yusuf Baytar'ı başarısından dolayı tebrik ederek makamında kabul etti.
Başkan Nehir, Dr. Baytar'a plaket ve daha nice başarılara imza atma dileği ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk imzalı bir kalem takdim etti.
12,664 bin doktorun uzmanlık için yarıştığı TUS'da birinci olan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Dr. Yusuf Baytar, eğitimine Hatay' da başladığını söyleyerek, 'Sonrasında Adana Fen Lisesi'nde devam ettim . 2011 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi'ni kazandım. Bu sene mezun oldum. Halihazırda pratisyen hekim olarak devlet hizmet yükümlülüğüne devam ediyorum. İptaller sonrası Temel Bilimlerde 107 doğru 11 yanlış, Klinik Bilimler'de 104 doğru 11 yanlış oldu. Temel Bilimler puanım 76,5 Klinik bilimler puanımda 77,9.TUS Tıp eğitiminin içeriğini sınayan bir sınav olduğu için Tıp Fakültesine başlamamızla birlikte sınava hazırlanmaya başlamış oluyoruz. Ancak özel olarak TUS'a 5. Sınıfta hazırlanmaya başladım. Tıp Fakültesine giren herkesin seçilmiş insanlar olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Dolayısıyla herhangi biri iyi bir tempoyla çalışırsa TUS'ta derece yapma ihtimali her zaman yüksek olur. Samandağ Belediye Başkanımız Mithat Nehir'e duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum' dedi.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir de insanlığa en fazla desteği olan mesleklerden birinin de doktorluk olduğunu belirterek, 'Tıpta uzmanlık sınavında Türkiye birincisi olarak bizleri onurlandırdınız. Bu başarınızdan dolayı sizleri tebrik eder; mutlu yarınlar dilerim. Sizin başarınız hemşerilerimiz için bir motivasyon kaynağı olacaktır' diye konuştu.
Dr. Yusuf Baytar, duyarlılığından dolayı Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir'e teşekkür ederek, gençlere rol model olduğu için duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Samandağlı doktor TUS’da Türkiye birincisi oldu

SIRADAKİ HABER
}