HaberlerBalıkesir HaberleriEdremitspor yeniden doğuyor

Edremitspor yeniden doğuyor - Balıkesir Haberleri

Edremitspor Futbol Takımı taraftarlarının, takımlarını geri istediği konusunda bölgedeki yerel basında çıkan haber üzerine, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka harekete geçerek, spor camiasını ve yıllardır Edremitspor'un sahalara dönmesini bekleyen 5 bin kişilik taraftar topluluğunu sevindiren açıklamalar yaptı.

Edremitspor yeniden doğuyor

Uzun süre ödenmeyen binlerce liralık borçlarından dolayı son yıllarda liglerden uzak duran Edremitspor Futbol Takımı'nın yeniden oluşturularak yeşil sahalara dönmesini isteyen Genç Edrolular Taraftarlar Derneği'nin istekleri kabul oluyor. 5 bin kişilik taraftar topluluğunun bıkmadan takımlarının yolunu gözlediğini ifade eden dernek yetkililerinin sesine kulak veren Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, İHA' ya açıklamalarda bulunarak, takımın 2018 yılı Şubat ayında yeşil sahalara geri döneceğini müjdeledi.
Liglere başlama tarihi 1966 olan Balıkesir'in en eski futbol takımları arasındaki Edremitspor'un yeniden yapılanma sürecini tamamlamak üzere olduğunu söyleyen başkan Saka, 'Edremitspor'un geçmiş dönemde yönetiminde bulunan arkadaşlarla yaptığımız görüşmeler neticesinde, mevcut yönetimin kongreye gitmesini sağladık. Talibi de çıkmadığı için kayyum atanıyor ve takımın geçmişten gelen, ne ye düğü belirsiz borçlarını Edremit halkından kurtarmaya çalışıyoruz. Bu konuda da bayağı bir mesafe aldık. Ondan dolayı bu sezonda 2. Amatör Küme'den başlamak suretiyle Edremitspor Futbol Takımı'nı yeni baştan kurmak için çalışmaları önemli oranda bitirdik. Önümüzdeki yılın Şubat ayı itibariyle Edremitspor takımımız, Sarı-Yeşil renkleriyle yeniden sahalarda olacak. Umuyorum ki, önemli başarılara da imza atacaktır. Taraftar topluluğumuza sesleniyorum; Bunca sene beklediler, çok az bir süre daha beklesinler ve Sarı-Yeşil formalı Edremitspor'u yeşil sahalarda görecekler. Çok az zaman sonra, tüm taraftarlarımızın, tüm gücüyle Edremitspor'u desteklemelerini bekliyoruz. Bu zorlu süreçte emeği geçen herkese ve takımlarını sabırla bekleyen taraftarlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum' dedi.
Taraftarlar ise, Edremitspor Futbol Takımı özlemini gidermek için gün saymaya başladı.

Edremitspor yeniden doğuyor

SIRADAKİ HABER
}