HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor'da aday yok yönetim devam

Samsunspor'da aday yok yönetim devam - Samsunspor Haberleri

Samsunspor'un Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nun ikincisinde de aday çıkmaması nedeniyle, kongre delegelerinin oylamasıyla erteleme kararı çıktı. Görev mevcut yönetime verilirken, 6 ay içerisinde yeniden kongre kararı alınması gerekiyor

Samsunspor'da aday yok yönetim devam

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu ve yönetim kurulu üyeleri, sportif başarısızlık ve artan taraftar tepkisinin ardından Seçimli Olağanüstü Genel Kurul kararı almıştı. Kongrenin ilki 20 Aralık'ta yapılmış ve 28 Aralık'a ertelenmişti. Bu zaman içerisinde birçok adayın ismi ortaya atılsa da, dün Kongre Divan Kurulu'na eski futbolculardan kurulu oluşum dışında liste veren olmadı. Bu oluşumdaki isimlerin bazılarının da kulüp tüzüğüne uymaması sebebiyle liste seçime giremedi.

4 SAAT SÜRDÜ

Tam 4 saat süren zaman zaman tansiyonun da yükseldiği kongrede aday çıkmayınca, Ediz Durmuş Bilgin başkanlığında ve Emin Kırbıyık, Suat Çakır, Hasan Koç ve Kamil Çaylık'tan oluşan Kongre Divan Kurulu, kongreyi erteleme önergesi sundu. Bu önerge Samsunspor Genel Kurul delegeleri tarafından oylandı ve onaylandı. Görev yeniden mevcut yönetime verilirken, yönetimin en yakın 16 gün, en uzak da 6 ay içerisinde yeniden seçime gitmesi gerekiyor.

HAYIRLI OLSUN...

Samsunspor Kongre Divan Kurulu Başkanı Ediz Durmuş Bilgin, "Samsunspor'un selameti adına bu kongrenin ertelenmesi yönünde karar çıkmıştır. Camiamıza hayırlı olsun. Bu süre içerisinde listeleri üye olmadıkları için geçerlilik kazanmayan eski futbolcularımız kulübe üye olabilirler. Bununla birlikte başka oluşumlar da çıkabilir" dedi.

SIRADAKİ HABER
}