Samsun haber: Samsun'da mühendislerinin gurur gecesi

Samsun haber: Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi'nin onur gecesine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 'Üretmek ve ürettiğimizi ihracata dönüştürerek bir sanayi toplumu olma yolunda çok daha fazla çalışmalıyız. Çünkü ne pahasına olursa olsun ülkemizin sanayiden kazandığı payı büyütmesi gerekiyor' dedi.

Samsun'da mühendislerinin gurur gecesi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, MMO'nun kuruluşunun 63. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen geceye katılarak makine mühendisi olan meslektaşları ile bir araya geldi. Gecede meslekte 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45 ve 50. yılını dolduran makine mühendislerine de plaket verildi. Plaket alanlar arasından Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel de yer aldı. Meslekte 40 yılı geride bırakan Öncel plaketini AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt'un elinden aldı.

Gecede ilk konuşan MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, 'Odamız gelişmiş, üretmiş, büyümüş ve güçlenmiştir. Bizler de şube olarak bu çabaya destek olmaktan daima gurur duyduk' ifadelerini kullandı.

Ardından konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz makine mühendisi olmaya nasıl karar verdiğini anlatarak, 'Makinacılığımla hep iftihar ettim. Bugün eğer Samsunumuza hizmet ediyor isek hep gurur duyduğum mesleğimin sayesinde' diye konuştu.

'SANAYİ TOPLUMU OLMAK ZORUNDAYIZ'

Türkiye'nin 43 yıldır bir sanayileşme mücadelesi olduğuna vurgu yapan Yılmaz şunları söyledi: 'Geçmişte makine mühendisliğini seçerken Türkiye önümüzdeki 30 sene içerisinde sanayileşecek. Bugün neredeyiz. Hala daha cebimizdeki 100 liranın 23 lirasını sanayiden, 60 lirasını hizmetler sektöründen geri kalanını da tarımdan kazanıyoruz. Ülkemizin sanayiden kazandığı payı büyütmesi gerekir. Üretmek ve ürettiğimizi ihracata dönüştürerek bir sanayi toplumu olma yolunda çok daha fazla çalışmalıyız. Bunun için de siz meslektaşlarım olan makine mühendislerine çok iş düşüyor.'

Konuşmaların ardından meslekte onur yılarını dolduran üyelere plaketleri takdim edildi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

1 Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

2 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

3 Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

4 Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

5 Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

Ahmet Burak müjdesi

6 Ahmet Burak müjdesi

Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

7 Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

Samsunspor maçı ne zaman? Hangi kanalda

8 Samsunspor maçı ne zaman? Hangi kanalda

Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

9 Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

Samsunspor maçında açılış Gaziantep'te

10 Samsunspor maçında açılış Gaziantep'te


SIRADAKİ HABER