Ankara haber: Öğrencilerden 15 Temmuz şehitlerine mektuplar

Ankara haber: FETÖ darbe girişiminin engellenmesinin sembolü haline gelen Kahramankazan, anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Ankara genelindeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen '15 Temmuz Demokrasi Şehitlerine Mektuplar' yarışmasında dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Öğrencilerden 15 Temmuz şehitlerine mektuplar

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği ve Kahramankazan Belediyesinin ev sahipliği yaptığı '15 Temmuz Demokrasi Şehitlerine Mektuplar' yarışması ödül töreni gerçekleştirildi. Kahramankazan Aile Yaşam Merkezi'nde düzenlenen törene, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kaymakam Engin Aksakal, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Sadettin Karakan ve ilçe protokolü ile 15 Temmuz şehitlerinin aileleri ve gaziler de katıldı. Şehitler için Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan program, 15 Temmuz gecesi Kahramankazan'da verilen mücadelenin anlatıldığı kısa film gösterimiyle devam etti. Daha sonra yarışmada dereceye giren öğrenciler, şehitler için yazdıkları mektupları okudu. Yarışmada birinci olan öğrenciler ve danışman öğretmenler, başarı sertifikası ve altınla ödüllendirildi.
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, 15 Temmuz direnişinin önemli noktalarından biri olan ve verilen mücadele sırasında 9 şehit, 92 gazi veren Kahramankazan'da böylesine anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı gururlu olduklarını belirterek, 'Yavrularımızın 15 Temmuz şehitlerine yazdığı mektuplar hepimizi duygulandırdı. Bu destansı direnişin nesilden nesile aktırılması adına bu program çok önemli. Dereceye giren yavrularımızı tebrik ediyor, öğretmenlerini de kutluyorum' diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

1 Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

2 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

3 Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

4 Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

5 Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

6 Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

Ahmet Burak müjdesi

7 Ahmet Burak müjdesi

Samsunspor maçı ne zaman? Hangi kanalda

8 Samsunspor maçı ne zaman? Hangi kanalda

Samsunspor maçında açılış Gaziantep'te

9 Samsunspor maçında açılış Gaziantep'te

Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

10 Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı


SIRADAKİ HABER