HaberlerAdana Haberleri15 Temmuz şehitleri adına hatıra ormanı

15 Temmuz şehitleri adına hatıra ormanı - Adana Haberleri

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesindeki hükümlülerin katkılarıyla 15 Temmuz darbe girişiminde hayatlarını kaybeden şehitler ile gaziler anısı için oluşturulan 'Adana Adliyesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı'na 3 bin fidan dikildi.

15 Temmuz şehitleri adına hatıra ormanı

Törende bir konuşma yapan Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, 15 Temmuz gecesi, Türk milletine karşı bu vatana kendi silahları ile hainlikte sınır tanımayan ihanet şebekesinin yaptığı darbe girişiminde göğsünü siper edip onlara karşı durarak şahadet mertebesine eren şehitler ile gaziler anısına 'Adana Adliyesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı' oluşturduklarını söyledi. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde bulunan hükümlülerin gayretleriyle alanın oluşturulduğunu kaydeden Yeldan, 'Toplam 3 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Önemli olan burada şehitlerimizin aziz hatıraların yaşatılması, onların bize bıraktığı emanetlerin hatırlanması, milletimizin 15 Temmuz'da verdiği mesajın geleceğe taşınmasıdır. Hiçbir şekilde Türk milletinin esir edilemeyeceği, köle yapılamayacağına dair tüm dünyaya verilen güçlü mesajın, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizle birlikte canlı tutulması, unutturulmaması ve yeni nesillere aktarılması için bugün burada fidanlar toprakla buluştu. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum' dedi.

İsimleri ormanda yaşayacak
Konuşmanın ardından Adana Adliyesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı'nda isimlerini yaşatmak için şehit Komiser Zeynep Sağır, şehit polis memurları Yunus Uğur, Sevda Güngör, Aytekin Kuru, Mehmet Oruç ve Ahmet Oruç kardeşler, şehit piyade uzman çavuş Halit Yaşar Mine ve gaziler Cumhuriyet Savcısı Mehmet İmir, Suat Avcı, Oğuzhan Konuralp ile tüm şehitler anısına Elbab Şehidi Uzman Çavuş Gökhan Kılıç adına hatıra ormanına fidanlar dikildi, can suyu verildi. Başsavcı Yeldan, törende şehit yakınları ve gazilerle tek tek ilgilendi.

Orman dede de fidan dikti
Görevlendirildiği denetimlerde 100 binden fazla fidanın dikilmesini sağlayan 'Orman Dede' lakaplı Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü Başkontrolörü Hüseyin Erdem de, Gaziantep'ten gelip tulumunu giyerek hatıra ormanında şehit yakınları ve gaziler ile hükümlülerle birlikte fidan dikti.
Sarıçam ilçesi Menekşe Köyü'nde 30 dönümlük alanda düzenlenen fidan dikme törenine şehit aileleri ve gaziler ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Adana Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Çolak, Adana Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) Başkanı Hakan Kuzu, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Sabri Beytorun, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ile çok sayıda davetli katıldı.

15 Temmuz şehitleri adına hatıra ormanı

SIRADAKİ HABER
}