Antalya haber: ALKÜ'den Alanyaspor'a ziyaret

Antalya haber: Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu'nu ziyaret etti.

ALKÜ'den Alanyaspor'a ziyaret

ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette, ALKÜ Spor Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gümüş, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hayri Akın ve Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri hazır bulundu. Karşılıklı sohbet eşliğinde gerçekleşen görüşmede ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, 'Birçok il Aytemiz Alanyaspor'umuz sayesinde ve Alanya'mızı, büyük bir ilgi ile takip ediyor. Her ilin üniversitesi var ama tıp fakültesi yok. Birçok ilin futbol takımı var ancak Süper Lig'de oynayan bir futbol takımı yok. Alanya'mız çok özellikli bir şehir ve bu yönüyle bile birçok ili geride bırakıyor' diye konuştu.

'Fakültemize kariyerli hocaları tercih ediyoruz'
Yeni kurulan Spor Bilimleri Fakültesi'ne de değinen Güneş, 'Bu yıl Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümüne ilk öğrencilerimizi aldık. 2018 yılında ise Antrenörlük bölümüne öğrenci alacağız. Fakültemize kendi branşlarında sporculuk başarısı göstermiş, kariyerli kişileri aldık ve almaya devam edeceğiz. Bu hocalarımız bizden talep edilirse Alanyaspor'umuza da katkı vermesini sağlayabilir. Yetiştireceğimiz öğrencilerin Alanyaspor'umuzun alt yapısına destek olacağına inanıyor ve bu konularda her türlü işbirliği yapmaya da hazırız. Ayrıca Fakültemiz geliştiğinde Alanyaspor da ter döken sporcularımızın performans testlerini de hocalarımız denetiminde yapmak ve destek vermeye hazırız. Ayrıca ilerleyen zamanlarda futbolcularımız ve sizleri söyleşi için Üniversitemizde görmek isteriz' şeklinde konuştu.

Çavuşoğlu: 'Hocalarımıza kulübümüzün kapısı her zaman açık'
Alanya'nın en büyük sivil toplum kuruluşu olduklarına değinen Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu da, 'Uygun bir tarihte futbolcularımız ve yönetimimizle söyleşi yapmak için Üniversitemize gelmek istiyoruz. Biz zaten Alanyaspor ve spor sevgisini herkese aşılamak için okullarımızı zaman zaman ziyaret ediyoruz. Biz de Üniversitemiz ve Spor Bilimleri Fakültesi'nin alt yapısının gelişmesini çok istiyoruz. Bu konuda bilimsel olarak da Üniversitemizden faydalanmak ve futbolcularımızın performans testleri için Antalya'da değil Alanya'da Üniversitemize yaptırmak istiyoruz. Alanında uzman hocalarımıza kapımız her zaman açıktır. Bilimsel olarak çalışmaya biz kulüp olarak değer veriyoruz' diye konuştu.
ALKÜ Spor Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gümüş ise Alanyaspor'un ALKÜ öğrencilerine sağladığı imkânlar için Aytemiz Alanyaspor Başkanı Çavuşoğlu'na ve yönetimine teşekkür etti.

ALKÜ’den Alanyaspor’a ziyaretEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

1 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

2 Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

3 Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

4 Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

Ahmet Burak müjdesi

5 Ahmet Burak müjdesi

Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

6 Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

7 Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

Samsun'da pompalı saldırgan hakkında flaş gelişme!

8 Samsun'da pompalı saldırgan hakkında flaş gelişme!

Hastanede dehşet! Mahkuma kurşun yağdırdılar...

9 Hastanede dehşet! Mahkuma kurşun yağdırdılar...

Samsunspor maçı ne zaman? Hangi kanalda

10 Samsunspor maçı ne zaman? Hangi kanalda


SIRADAKİ HABER