HaberlerKocaeli HaberleriBaşkan Karaosmanoğlu, 'Eğitime katkımız artarak devam edecek'

Başkan Karaosmanoğlu, 'Eğitime katkımız artarak devam edecek' - Kocaeli Haberleri

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Neşet Yalçın Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.

Başkan Karaosmanoğlu, 'Eğitime katkımız artarak devam edecek'

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Karaosmanoğlu, eğitime olan katkılarının süreceğini söyledi. Türkiye'nin dünyada lider ülke olabilmesinin en önemli yolunun eğitimden geçtiğini ifade etti.
Okul Müdürü Suat Yiğit'ten detaylı bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, öğretmenlerle istişarede bulundu. Burada kısa bir değerlendirme yapan Karaosmanoğlu'na, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz da eşlik etti.
Öğretmenlik sevgisinden azalma olmadığını belirten Başkan Karaosmanoğlu, 'Kocaeli'deki tüm okullarımızla yakından ilgilenmeye çalışıyoruz. En iyi eğitimin verilmesi için bizler de üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz' açıklamasını yaptı.
Darıca Neşet Yalçın Anadolu Lisesi'nin sosyal donatılara ve çevre düzenlemesine katkı yapacaklarını da açıklayan Başkan Karaosmanoğlu, 'Kocaeli'de ve özellikle okullarımızda spor alanların yapılmasına önem veriyoruz. Kocaeli'de gençlerimizin kötü alışkanlıklara gitmesini engellemek için boşlukları doldurmaya çalışıyoruz. Aile bütünlüğümüzün korunmasına önem verirken çocuklarımızın ve gençlerimizin zamanlarını doğru alanlarda doldurmasını da istiyoruz' diye konuştu.
Ahlak ve değerler eğitiminin bilgiden önce geldiğini de ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, 'Karakter eğitimini çok önemseyelim. Öğrenmenin sonu yoktur ancak gençlerimizin bu yaşlarda alacağı kişilik de geleceğe dönük büyük yatırımdır. Bu noktada öğretmenlerimizle ve aile birliklerimizle yakın bir iş birliği kuruyoruz. Annelerimize özellikle ilgi gösteriyor, onların sağlığına dönük projelerde üretiyoruz. 'Evden Okula Haydi Anneler Spora' projesini kentimizin her noktasına yayıyoruz. 'Potasız Okul Kalmasın' projesine kapsamında da okulumuzun spor alanı ihtiyaçlarını gideriyoruz. Ayrıca çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu konferans salonuna da gereken desteğimizi vereceğiz' diye KONUŞTU. Karaosmanoğlu ziyaretini öğretmenlerle yaptığı istişareyle tamamladı.

Başkan Karaosmanoğlu, “Eğitime katkımız artarak devam edecek”

SIRADAKİ HABER
}