HaberlerMuğla HaberleriKöpeklerin saldırısına uğrayan kedi öldü

Köpeklerin saldırısına uğrayan kedi öldü - Muğla Haberleri

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, köpeklerin kediye saldırdıklarını gören yaşlı adam tüm çabalarına rağmen kediyi kurtaramadı. Köpeklerin kediyi öldürdükleri an güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Köpeklerin saldırısına uğrayan kedi öldü

Olay, önceki gün Ovacık Mahallesi 94. Sokakta oturan Fatih Sağlık'a ait evin önünde meydana geldi. Sağlık'ın beslediği kedi, iddiaya göre, D.T.'ye ait köpeklerin saldırısına uğradı. Köpeklerin hırlama sesi üzerine sokağa fırlayan Sağlık, köpeklerin saldırısına uğrayan kediyi veterinere götürdü ancak veterinerde kedinin öldüğünü öğrendi. Bu olay üzerine Sağlık, durumu, zabıta ve jandarmaya bildirdi. Jandarma ekipleri inceleme yaptı.

D.T.'ye ait köpeklerin daha önce de birçok kişinin bahçesindeki kedilere ve tavuklara zarar verdiğini öne süren Fatih Sağlık, 'Eşim evde otururken hırlamalar duymuş. Köpekler diye çığlık attı. Hemen dışarı fırladık, kedimizi yerde hareketsiz yatarken bulduk. Kendimizi de riske atarak köpekleri kedinin yanından kovaladık. Kediyi hemen veterinere götürdüm ama orada öldüğünü söylediler. Kedimizi evin bahçesine gömdük. O günden beri geceleri kabuslar görüyorum. Sokakta güvensizim. Hayvanseverler, yabancılar bu olay karşısında sustular. Bu bayanın adı D.T. Önce kimse söylemek istemedi. Sokak köpekleri bile bu köpekler yüzünden tehlikede. Aynı bayanın yakınında oturanlar defalarca şikayette bulunmuşlar. Köpekler daha öncede buradaki evlerin bahçesindeki kedilere ve tavuklara saldırıyormuş. Bu köpekler ekim ayında da yabancı bir kadının kedisini öldürmüş. Ben şikayetçi oldum. 2 kere zabıtaya gittim. Olayın vahametinin farkında değiller. Bir şey yapamayacaklarını söylüyorlar. Jandarmalarda savcılığa bildirmek için şikayetimi aldılar' dedi.

Köpeklerin saldırısına uğrayan kedi öldü

SIRADAKİ HABER
}