HaberlerÇorum HaberleriSungurlu belediyesi öz kaynakları ile üretiyor

Sungurlu belediyesi öz kaynakları ile üretiyor - Çorum Haberleri

Sungurlu Belediye Başkanlığına bağlı ekipler 77 bin 200 TL fiyat aldıkları İtfaiye Müdürlüğüne bağlı itfaiye aracının ihtiyacı karşılayamayan su tankını kendi imkanları ile 8 bin 250 TL' ye mâl ettiler.

Sungurlu belediyesi öz kaynakları ile üretiyor

Geçtiğimiz aylarda kendi üretmiş olduğu mezbahane deri soyma makinası, soğuk hava deposu krom kapıları, krom kesim tezgahları, krom kasap asansörü, krom taşıyıcı bantlar, rampa körüğü, asma köprü, dezenfekte makinası, kamelya ve banklar gibi yüzlerce ürünü kendi imkanları ile Sungurlu halkının hizmetine kazandırarak büyük oranda paranın ilçede kalmasını sağlayan Sungurlu Belediyesi, son alarak 77 bin 200 TL fiyat aldıkları İtfaiye Müdürlüğüne bağlı itfaiye aracının ihtiyacı karşılayamayan su tankını kendi imkanları ile 8 bin 250 TL'ye mâl ettiler.
Belediye Başkanlığı Kademe biriminden yapılan açıklamada, 'İtfaiye Müdürlüğümüze ait aracımızın su deposu ve bazı aksamlarından verim alamadığımızdan ötürü aracımızda yenilikler yapmak istedik piyasa araştırmasında 77 bin 200 lira fiyat teklifi aldık. Buna istinaden kademe biriminde çalışan arkadaşlarımızla gerekli çalışmaları yaparak daha önceki tankın saç ve demirden imal edilmesi ve ömrünün kısa olmasını göz önüne alarak daha uzun vadede ne kazandırabiliriz düşüncesi ile su tankını kromdan yapmaya karar verdik. Ekiplerimiz kısa sürede piyasada 77 bin 200 lira olan tankı boya dahil 8 bin 250 liraya imal ederek Belediyemiz bütçesine 68 bin 95 lira para kazandırmış olduk' ifadelerinde bulundular.

Sungurlu belediyesi öz kaynakları ile üretiyor

SIRADAKİ HABER
}