Samsunspor | Samsunspor'da yönetimden istifa kararı

Samsunspor | Samsunspor yönetimi bugün yaptığı toplantıların ardından istifa kararı aldı. Başkan Erkurt Tutu'nun kararını Samsun Valisi Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a da bildirdiği öğrenildi.

Samsunspor'da yönetimden istifa kararı

VALİ KAYMAK'LA KRİTİK TOPLANTI

Yönetimsel anlamda sıkıntılı günler geçiren Samsunspor'da Seçimli Olağanüstü Genel Kurul'un dün yapılan ikinci toplantısında da aday çıkmamıştı. Bu durum üzerine Kongre Divan Kurulu, genel kurulu erteleyip mevcut yönetimin devam etmesi yönünde karar vermişti. Karara göre yönetimin en yakın 15 gün, en uzak ise 6 ay içerisinde yeniden genel kurula gitmesi gerekiyordu. Erkurt Tutu başkanlığındaki yönetim de bugün Nuri Asan Tesisleri'nde toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda yönetim istifa kararı aldı. Ardından Başkan Erkurt Tutu Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın da olduğu toplantıda Samsun Valisi Osman Kaymak'a kararlarını açıkladı ve istifalarını duyurdu.

KARARLARINI AÇIKLADILAR

Bu gelişmenin ardından kulüp resmi internet sitesinden de, şu açıklamayı yaptı: "Değerli Samsunsporlular; yönetim kurulumuz, 27 Aralık 2014 tarihinde üstlenmiş olduğu görevlerini, büyük bir onur ve özveri ile 28 Aralık 2017 tarihindeki Olağanüstü Genel Kurul’a kadar taşımıştır. Gerek kongre süreci içerisinde ve gerekse 28 Aralık 2017 günü yapılan kongrede ne yazık ki aday çıkmamış, Kongre Divan Kurulu Başkanlığı kongreyi ertelemiş, görevi yeniden kurulumuza vermiştir. Ancak tüm bu kongre sürecinde ve kongre salonunda da ifade ettiğimiz gibi kurulumuz aday değildir. Yönetim Kurulumuz daha önceden ed açıkladığımız sebepler ile Samsunspor'da üstlenmiş görevlerinden istifa etmiştir."EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

1 Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

2 Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

3 Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

4 Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yönetim bir an önce oluşmalı'

5 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yönetim bir an önce oluşmalı'

Samsun'da otomobil takla attı: 1 yaralı

6 Samsun'da otomobil takla attı: 1 yaralı

Samsunspor'un rakibi Atakum

7 Samsunspor'un rakibi Atakum

Samsun'da Demir'e yeni görev

8 Samsun'da Demir'e yeni görev

Anlamaları zor...

9 Anlamaları zor...

Samsun'da itfaiyeden keçi kurtarma operasyonu

10 Samsun'da itfaiyeden keçi kurtarma operasyonu


SIRADAKİ HABER