HaberlerBafra HaberleriBafra'da yılbaşı denetimi

Bafra'da yılbaşı denetimi - Bafra Haberleri

Bafra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri yılbaşı nedeniyle halkın sağlığı ile ilgili iş yerlerinde denetimler yaptı. 

Bafra'da yılbaşı denetimi

Bafra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile Bafra İlçe Tarım Müdürlüğüne bağlı gıda mühendisleri ve yetkilileri pastane ve imalathaneleri denetledi. Denetlemelerde halkın sağlığını etkileyen hijyen şartlarının kontrolü yanında kullanılan ürünlerin üretim yeri, üretim tarihi ve son kullanma tarihleri de kontrol edildi. Yapılan denetimlerde eksiklikler tutanaklarla belirlendi.
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin denetimler hakkında yaptığı açıklamada, “Halkımızın sağlığı ile yakından ilgili iş yerlerini yıl içinde değişik zaman dilimlerinde sürekli kontrol ettik. Bu kontroller bazen gece yarısı, bazen öğlen vakti, bazen de sabaha karşı oldu. Pek çoğuna bizzat katıldım. Son olarak yaklaşan yeni yıl nedeniyle denetimlerimizi daha da artırdık. Hedefimiz halkımızın sağlığını korumaktır. Bafra Belediyesi zabıta ekiplerimizle birlikte Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğümüze bağlı gıda mühendislerimiz pastane ve imalathaneleri denetledi. Esnaflarımızın duyarlı olduklarını görmekten mutluluk duydum. Bazı ufak eksikliklerin ise tamamlanması için kısa süreler verdik. Esnaflarımıza düzenli çalışmaları için teşekkür ediyorum” dedi.

SIRADAKİ HABER
}