Haberlerİstanbul HaberleriEyüpsultan'da 6 aylık oğluyla birlikte çöken duvarın altında kalan baba konuştu

Eyüpsultan'da 6 aylık oğluyla birlikte çöken duvarın altında kalan baba konuştu - İstanbul Haberleri

İstanbul Eyüpsultan'da bir inşaatta beton dökümü sırasında yan binanın duvarı çöktü. 6 aylık oğluyla birlikte çöken duvarın altında kalan baba Ali Şevket Güner, yaşadığı o korku dolu anları anlattı.

Eyüpsultan'da 6 aylık oğluyla birlikte çöken duvarın altında kalan baba konuştu

Olay, Eyüpsultan ilçesi Yeşilpınar Mahallesi Hacı Hüseyin Sokak'ta saat 11.00 sıralarında yaşandı. İddiaya göre, sokak üzerinde bulunan bir inşaatta beton atma çalışmasının yapıldığı sırada yan binanın 1'inci katında bulunan duvar basınca dayanamayarak çöktü. Duvarın çökmesiyle oturma odasına beton doldu. Oda içerisinde bulunan Ali Şevket Güner ve 6 aylık oğlu Ertuğrul Gazi Güner, çöken duvar ve hazır betonun içinde kaldı. Duvarın çöktüğünü gören vatandaşlar apartmana girdiğinde baba ve oğlun çöken duvar ve beton arasında kaldığını gördü.
İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve sağlık sevk edildi. Sağlık ekipleri yaralı Ali Şevket Güner ve Ertuğrul Gazi Güner'i ambulansla Gaziosmanpaşa Taksim İlk Yardım Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı. Hastaneye kaldırılan yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
Evde oturdukları sırada duvarın çatlayarak yıkıldığını ifade eden baba Ali Şevket Güner, 'Evde oturuyorduk. Yan duvardan sesler geldi. Sesler gelince bir anda duvar çatladı. Çatlamasıyla beraber üzerimize yıkıldı. Altında kaldık. Çocuğum betonun altındaydı. Müdahale etmeye çalıştım. Yan taraftan yardım etmek içi koşarak geldiler. Çıkardık çocuğu. Şu anlık bir şey yok diyorlar. Göz kontrolü için başka bir hastaneye geçiyoruz' diyerek yaşanan panik dolu anları anlattı.

Eyüpsultan’da 6 aylık oğluyla birlikte çöken duvarın altında kalan baba konuştu

SIRADAKİ HABER
}