HaberlerOrdu HaberleriBaşkan Karataş'tan açıklamalar

Başkan Karataş'tan açıklamalar - Ordu Haberleri

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası(FATSO) Başkanı Tayfun Karataş, 3 ayrı konuda açıklamalarda bulundu.

Başkan Karataş'tan açıklamalar

KOSGEB ile ortaklaşa düzenleyecekleri 'Girişimcilik Eğitimi' mülakatlarının 4 Ocak 2018 tarihinde yapılacağını söyleyen Başkan Karataş, 'Odamız bünyesinde gerçekleşecek olan mülakatlara katılmak isteyenler o gün şahsen başvuru yapabilirler. Değerlendirmeler o gün yapılacaktır' dedi.
Kırsal kalkınma (TKDK) destekleri ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Tayfun Karataş, 'Bu kapsamda odamız üyelerini bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Ayrıca toplantı da İŞKUR ve KOSGEB destekleri de anlatılacaktır. 4 Ocak Çarşamba günü saat 14.00'te yapılacak olan Milletvekili Ergün Taşçı'nın da katılacağı bu toplantıya tüm üyelerimiz ve dostlarımız davetlidir' diye konuştu.

Kamulaştırma için 4 milyonluk ödenek daha
Son olarak Fatsa OSB ile ilgili açıklamalarda bulunan Karataş, 'Daha öncesinde 8 milyon ödenek ayrılan Fatsa OSB'miz için sanayi bakanlığından 4 milyon TL' lik daha ödenek aktarıldı. Yani şu ana kadar toplamda 12 milyon aktarılmış oldu. Aktarılan bu ödenek anlaşma sırası baz alınarak yer sahiplerine dağıtımı gerçekleşecektir. Kamulaştırma oranı yüzde 70 in üzerine çıkan OSB'mizde umarım en yakın zamanda diğer ödemelerinde yapılacağından hiç şüphemiz yok. Yakın zamanda bölgenin en büyük OSB'si Fatsamız da olacak' şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}