HaberlerIsparta HaberleriIsparta'da 'Huzur Türkiye-9 uygulaması'

Isparta'da 'Huzur Türkiye-9 uygulaması' - Isparta Haberleri

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde yapılan Huzur Türkiye-9 uygulaması kapsamında Isparta'da yürütülen çalışmalarda aranan şahsa rastlanmadı. Kentteki sabit noktalarda kontrol edilen 471 araç ve sürücüsünden 23'üne ceza uygulandı, 8 araç da trafikten men edildi.

Isparta'da 'Huzur Türkiye-9 uygulaması'

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen 'Huzur Türkiye - 9' Operasyonu Isparta kent merkezi ve ilçelerde de gerçekleştirildi. Yapılan uygulamada il merkezi ve ilçelerdeki toplam 22 sabit noktada yol kontrol çalışmaları gerçekleştirilirken, kontrol edilen 471 araçtan kusurlu ve eksiklikleri bulunan 23 sürücüye 8 bin 325 TL para cezası tatbik edildiği, 8 aracın da trafikten men edildiği öğrenildi.
Uygulama kapsamında kontrol edilen 2 bin 797 şahsın yapılan Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgulamaları sonucunda herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanmadığı belirtildi.
İl genelinde toplam 114 umuma açık işyerinde kontroller geçekleştiren ekipler ayrıca, 2 işyerine kimlik bildiriminde bulunmamaktan, 1 işyerine kapalı alanda sigara içirmekten, 1 işyerine derneğe üye olmayan kişileri içeri almaktan işlem yaptı.
Umuma açık yerlerde bulunan toplam bin 648 kişinin GBT sorgulamasını yapan ekipleri aranan şahsa rastlamazken, 2 kişiye kapalı alanda sigara içmek suçundan 218 TL para cezası tatbik etti.

Isparta’da ‘Huzur Türkiye-9 uygulaması’

SIRADAKİ HABER
}