Van haber: Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Esen: 'Emperyalistler çökecek, mazlumlar kazan

Van haber: Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, 'Artık dünyanın her yerinde uyanan bir millet, uyanan bir ümmet, uyanan bir dünya var. Mazlumlar birleşecek 300 yıllık kapitalist sömürgecilerin yapmış olduğu bu saltanata son verecek. Emperyalistler çökecek, mazlumlar kazanacaktır' dedi.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Esen: 'Emperyalistler çökecek, mazlumlar kazan

Memur-Sen Van Şubesinin divan toplantısına katılan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, 11 hizmet kolu ve 3 komisyonunu içinde barındıran Memur-Sen'in geçmişten aldığı değerler üzerine örgütlenmiş bir hizmet hareketi olduğunu belirtti. Memur-Sen'in emeği kendi medeniyet kodlarıyla tanımladığını ve insanı bir bütün olarak gördüğünü ifade eden Esen, 'Memur-Sen örgütlülüğü ve dolayısıyla gücün hizmetinde insanın sömürülmesinin önüne geçmek içinde her türlü çabayı sarf eder. Örgütlülüğün gücünü de eylemlerimizdeki bu anlayışı belirler' diye konuştu.

'Küresel emperyalistlerin ateşe verdiği her yere ulaşmaya çalışıyoruz'
Küresel emperyalistlerin zarar verdiği İslam ülkelerine ulaşmaya çalıştıklarını dile getiren Esen, 'Biz aynı zamanda gönül coğrafyamız olmakla birlikti dünyanın bütün mazlumlarına el uzatmayı kendimize şiar edinmiş bir sivil toplum örgütüyüz. Afrika'dan Asya'ya Güney Amerika'dan Avrupa'ya kadar yürüttüğümüz faaliyetlerle de çok önemli mesafeler kat ettik. Bizim derdimiz geçen yüzyıl kaybedileni bulup tarihin kırılma anında tekrar insanlığa umut olmaktır. Küresel emperyalistlerin ateşe verdiği her yere ulaşmaya çalışıyoruz. Çünkü en çok bizim coğrafyamızı ateşe veriyorlar. Filistin, Suriye, Irak, Afganistan, Yemen cayır cayır yanıyor. Biraz ötede Arakan zulüm altında inliyor. Küresel emperyalizm bütün insanlığı zulüm cenderesinin içine çekip eziyor. Batı ülkeleri bu yapılanları görmezden geliyor ya da gözlerini kapatıyor. Bunun çaresi bu topraklardır' şeklinde konuştu.

'Gelişmiş batı ülkeleri dünyadaki feryada sessiz kalıyor'
Kapitalizm üzerinde yükselen batı medeniyetinin ırkçılık nedeniyle karaya oturacağına dikkat çeken Esen, sözlerini şöyle sürdürdü:
'Avrupa'da yükselen ırkçılıklar bunun en büyük göstergesidir. Kendi çıkarları için kurguladıkları zulüm bumerangı dönüp kendilerini vuracak. Çare İslam ile yoğrulmuş irfan ve adalet anlayışıyla olacaktır. Artık dünyanın her yerinde uyanan bir millet, uyanan bir ümmet, uyanan bir dünya var. Mazlumlar birleşecek 300 yıllık kapitalist sömürgecilerin yapmış olduğu bu saltanata son verecek. Emperyalistler çökecek mazlumlar kazanacaktır.'
Toplantı soru-cevap ve öneriler bölümü ile sona erdi.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Esen: “Emperyalistler çökecek, mazlumlar kazanEN ÇOK OKUNANLAR

Adana'da ahır yangını

1 Adana'da ahır yangını

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

2 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

3 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

4 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

5 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

6 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti

7 Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

8 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'


SIRADAKİ HABER