HaberlerYeşilyurt'tan yeşile destek

Yeşilyurt'tan yeşile destek

Yeşilyurt AVM, Samsun Orman Fidanlık Müdürlüğü'nün 'Ağaç kesme fidan dik' sloganıyla gerçekleştirdiği etkinliğe ev sahipliği yaparak ziyaretçilerine 3 bin adet fidan dağıttı.

Yeşilyurt'tan yeşile destek

Samsun Orman Fidanlık Müdürlüğü, Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi ziyaretçilerine mazı (doğu), defne, mavi servi ve kara serviden oluşan 3 bin adet fidan dağıttı.

GELECEĞE ARMAĞAN

"Ağaç kesme, fidan dik" sloganı ile 3 bin fidanı vatandaşlarla buluşturduklarını söyleyen Samsun Orman Fidanlık Müdürü Ahmet Ulukan, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlarımıza fidan dağıtarak yeni yıla ağaç keserek değil, fidan dikerek girmelerini amaçlıyoruz. 2018 yaklaşırken geride bıraktığınız ve geleceğe armağan ettiğiniz bir fidanınız olsun” ifadelerini kullandı.

13 MİLYON FİDAN

Fidanlık Müdürlüğü olarak yılda 13 milyon fidan ürettiklerini belirten Ulukan, “13 milyon fidanın 8 milyonu ağaçlandırma alanlarına, 1 milyonu ise vatandaşlarımıza ücretsiz olarak veriyoruz. Fidanlık Müdürlüğü olarak ibreli ve yapraklı fidan üretiminin yanında tıbbi ve aromatik bitki üretimi, peyzaj çalışmalarına yönelik süs bitkisi, aşılı, aşısız, ceviz, yabani meyve üretimi yapılmaktadır. Özellikle vatandaşlarımız fidanlık müdürlüğümüze gelerek hem çalışmalarımızı hem de fidanlarımızı görme imkanına sahipler” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}