Doğal ürünlere yoğun ilgi

Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği'ndeki 'Toprak Ananın Ürettikleri' kermesinde çok sayıda doğal ürün satışa sunuldu.

Doğal ürünlere yoğun ilgi

Girişimci kadınların ürettikleri gıdalar ve elişi ürünleri tanıtıp sattıkları "Toprak Ananın Ürettikleri" kermesi, Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği'nin bahçesinde vatandaşlarla buluştu.

HER AY DÜZENLENİYOR

Samsunluların yoğun ilgi gösterdiği kermesle ilgili bilgi veren Mikro Kredi Salıpazarı Şubesi Müdürü Nuray Erensoy, "Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği ile birlikte 5 yıl önce oluşturduğumuz proje kapsamında her ay bu kermesi düzenliyoruz. Kermesteki kadınlar buradan elde ettikleri gelirleri, kendi girişimlerinde kullanıyor. Doğal, organik, ev yapımı gıdalar ve el işi ürünler tüketiciye sunuluyor" dedi.

BAŞKANA TEŞEKKÜR

Kermeste satışa sunulan ve tamamen doğal olan ürünlerinin çok beğenildiğini ifade eden Erensoy, "Kendi oluşturduğumuz etiket sistemi ile müşterilerin ürünün satıcısına kolayca ulaşmasını sağlıyoruz. Dernek Başkanı Saadettin beye desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Her ay üyelere kermesin bilgilendirmesini yapıyor" diye konuştu.

Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği Başkanı Saadettin Sarıoğlu ise "Her ayın ilk cumartesi günü burada pazar oluşturuyoruz. Vatandaşlar burada her ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Bu pazarda sadece kadınların kendi üretimi ürünler var" dedi.

Şükrü Berk ASKAREN ÇOK OKUNANLAR

Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

1 Afrin sınırında üst düzey askeri hareketlilik

Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

2 Sadaka kutusu çalarken güvenlik kameralarına takılan hırsız yakalandı

Obüsler PKK/PYD hedeflerini vuruyor, tanklar sınıra yığılıyor

3 Obüsler PKK/PYD hedeflerini vuruyor, tanklar sınıra yığılıyor

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'dan Zeytindalı Operasyonu açıklaması

4 Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'dan Zeytindalı Operasyonu açıklaması


SIRADAKİ HABER