Malatya haber: Malatya'da 2 bin kişiye bağımlılık eğitimi

Malatya haber: Yeşilay Malatya Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Projesi kapsamında 2 bin kişiye sigara, alkol, kumar, madde ve teknoloji bağımlılığı konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimi verildi.

Malatya'da 2 bin kişiye bağımlılık eğitimi

Yeşilay Malatya Şubesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Projesi kapsamında eğitim veren Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Ekibine teşekkür yemeği tertip etti. Burada konuşan Yeşilay Malatya Şube Başkanı Dr. İbrahim Keleş, proje kapsamında emek veren Milli Eğitim camiasına teşekkür için bu toplantıyı tertip ettiklerini belirterek, bu proje kapsamında yaklaşık iki bin yetişkine sigara, alkol, kumar, madde ve teknoloji bağımlılığı konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimi verildiğini, talep gelen kurumlarda da aynı şekilde eğitimlerin devam edeceğini bildirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise, duyarlılıkları ve çalışmaları için Yeşilay Malatya Şubesi Yönetim Kuruluna teşekkür etti. Tatlı, bu projenin devamı olarak, Malatya'da görev yapan tüm öğretmenlere bağımlılıkla mücadele eğitimi verileceğini kaydetti. Malatya İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener de, daha önce Malatya'da görevli 400 rehber öğretmene Bağımlılıkla Mücadele Uygulayıcı Eğitimi verildiğini, bu rehber öğretmenlerin de okullarındaki öğrencilere eğitimler verdiğini söyleyerek bu şekilde toplumun bağımlılık konusunda daha da bilinçlendiğini söyledi.
Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Malatya İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, Yeşilay Malatya Şubesi yönetim kurulu üyeleri, Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Müdürü Lütfi Hangün ve Battalgazi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Tevfik Gören katıldı.

Malatya’da 2 bin kişiye bağımlılık eğitimiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

2 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

3 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

4 Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

5 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

6 Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

7 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

8 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

Samsun'da yaşlı adam evinde ölü bulundu

9 Samsun'da yaşlı adam evinde ölü bulundu

Prova Samsunspor'un

10 Prova Samsunspor'un


SIRADAKİ HABER