Malatya haber: Malatya'da 2 bin kişiye bağımlılık eğitimi

Malatya haber: Yeşilay Malatya Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Projesi kapsamında 2 bin kişiye sigara, alkol, kumar, madde ve teknoloji bağımlılığı konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimi verildi.

Malatya'da 2 bin kişiye bağımlılık eğitimi

Yeşilay Malatya Şubesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Projesi kapsamında eğitim veren Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Ekibine teşekkür yemeği tertip etti. Burada konuşan Yeşilay Malatya Şube Başkanı Dr. İbrahim Keleş, proje kapsamında emek veren Milli Eğitim camiasına teşekkür için bu toplantıyı tertip ettiklerini belirterek, bu proje kapsamında yaklaşık iki bin yetişkine sigara, alkol, kumar, madde ve teknoloji bağımlılığı konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimi verildiğini, talep gelen kurumlarda da aynı şekilde eğitimlerin devam edeceğini bildirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise, duyarlılıkları ve çalışmaları için Yeşilay Malatya Şubesi Yönetim Kuruluna teşekkür etti. Tatlı, bu projenin devamı olarak, Malatya'da görev yapan tüm öğretmenlere bağımlılıkla mücadele eğitimi verileceğini kaydetti. Malatya İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener de, daha önce Malatya'da görevli 400 rehber öğretmene Bağımlılıkla Mücadele Uygulayıcı Eğitimi verildiğini, bu rehber öğretmenlerin de okullarındaki öğrencilere eğitimler verdiğini söyleyerek bu şekilde toplumun bağımlılık konusunda daha da bilinçlendiğini söyledi.
Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Malatya İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, Yeşilay Malatya Şubesi yönetim kurulu üyeleri, Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Müdürü Lütfi Hangün ve Battalgazi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Tevfik Gören katıldı.

Malatya’da 2 bin kişiye bağımlılık eğitimiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

1 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

2 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

4 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

5 Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

Samsun'da UBFED'de deprem

6 Samsun'da UBFED'de deprem

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

7 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

8 Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

9 Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

10 Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor


SIRADAKİ HABER