HaberlerEmekli-Sen'den 'korsan' uyarısı

Emekli-Sen'den 'korsan' uyarısı

Emekli-Sen Samsun Şube Başkanı Gülsen Kılınç, sendikalarının adının korsan olarak başka bir grup tarafından kullanıldığını belirterek, 'Bu işi yapan arkadaşları etik olmayan bu tutumlarını terk etmeye çağırıyoruz' dedi.

Emekli-Sen'den 'korsan' uyarısı

DİSK'e bağlı Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) Samsun Şube Başkanı Gülsen Kılınç, kendileriyle aynı adı taşıyan korsan sendika ile ilgili uyarılarda bulundu.

AİHM'YE GÖTÜRDÜK

Emekli Sen'in 1995'ten beri emeklilerin hakları için mücadele verdiğini belirten Kılınç, "2007 yılında hakkımızda açılan kapatma davası sonrası yüksek mahkemenin de verdiği kapatılma kararı sonrası konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne götürdük. Bu süreçte çalışmalarımıza devam ettik. Fakat karar açıklanmadan, son zamanlarda içinde 9-10 yıl gibi sürelerle sendikamız içinde görev almış bir grubun Emekli-Sen adını kullandığı ve ayrı bir sendika çalışması yaptığı görülmektedir" diye konuştu.

BİR BOŞLUK SÖZ KONUSU

Hukuki hakları olmasına rağmen bunu kullanmaktan yana olmadıklarını dile getiren Kılınç, "Emekli sendikalarının kuruluş, örgüt yapısı, örgütlenme ve çalışma yöntemleri ile muhatapları ilişkilerinin düzenlendiği bir yasal mevzuatın yapılmamış olmasından kaynaklı bir boşluk söz konusudur. Sendikamız ismini kullananlar biraz da bu boşluktan cesaret almaktadırlar. Öte yandan biz, emek mücadelesi veren örgütlerin, mahkemelerde birbirlerine karşı mücadele etmelerinin doğru olmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle arkadaşları, etik olmayan bu tutumlarını terk etmeye, sendikalarının adını değiştirerek sendikamızın adını kullanmaktan vazgeçmeye çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}