HaberlerBafra HaberleriKızılay barışı sağlıyor

Kızılay barışı sağlıyor - Bafra Haberleri

Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç, doğal afet ve acil durumlarda koordinasyonun eksiksiz sağlanması amacıyla düzenlediği ziyaretlerde Kızılay'ın insanlara barış içinde yaşamayı da öğrettiğini söyledi.

Kızılay barışı sağlıyor

Türk Kızılayı Bafra Şubesi Yönetimi, Yakakent Kaymakamı Selin Sarı, 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Hikmet Demirci ve Alaçam Emniyet Amiri Kenan Bıyık’ı makamlarında ziyaret edip,  Türk Kızılayı rozeti ve fincan takımı hediye etti.

Ziyaretlerde konuşan Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç, “Her yıl 29 Ekim ile 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanır. Kızılay, deprem, sel, yangın, salgın hastalık gibi doğal afet ve felaketlerde insanlara yardım eden ve ticari kaygısı olmayan bir yardım kuruluşudur. Kızılay yardımlarında din, dil, ırk ve ülke ayrımı yapmaz. Yardıma muhtaç tüm insanlara, elinden geldiğince ve imkânlar çerçevesinde yardıma koşar. Yardım insancıl bir duygudur ve insanları yücelten bir düşüncedir. Bu düşüncenin yaygınlaşması, ülkemiz ve tüm dünya için mutluluk vericidir. Kızılay, barış içinde bir arada yaşamayı sağladığı gibi, insanlar arasında birlik ve beraberlik duygularını gelişmesine katkı sağlar. Dolayısıyla doğal afet ve acil durumlarda alınacak tedbirlerle alakalı her zaman etkileşim içerisinde olmamız büyük önem arz etmektedir” dedi.

Ümit CEYLAN

SIRADAKİ HABER
}