Snapchat| Stories Everywhere özelliği ile hikayelerinizi her yerde paylaşabileceksiniz

Snapchat| Snapchat, kendisini yenilemeye devam ediyor. Geçen aylarda bahsettiğimiz büyük tasarım değişikliğinin ardından şimdi de başka bir yenilik ile karşımızda.

 Stories Everywhere özelliği ile hikayelerinizi her yerde paylaşabileceksiniz

Snapchat, Stories Everywhere özelliği ile, uygulamanın içinde oluşturulan hikayeleri farklı internet sitelerinde ve uygulamalarda paylaşma özelliğini getirmeye hazırlanıyor.

Snapchat çok uzun zamandır kullanıcı tabanını genişletmekte zorluklarla mücadele ediyor. Bu yeni özellik ile kullanıcıların hikayelerinin daha fazla platformda yer bulması nedeniyle daha fazla hikaye üretileceğini ve paylaşılacağını ümit ediyor Snap. Daha fazla mecrada görünen bu hikayelerin de Snapchat’in büyümesine yardımcı olacağı beklentiler arasında.

Sitelerden üye olma imkanı

Stories Everywhere ile sadece hikayeleri başka sitelerde paylaşmak değil aynı zamanda paylaşılan yerlerden Snapchat’e üyelik imkanı da tanınacak. Bir siteye girip, orada paylaşılan hikayeyi gördükten sonra Snapchat’e kayıt olmak ve uygulamayı indirmek için size imkan tanınacak. Bu sayede yine Snapchat kullanıcı tabanını genişletmek için yeni bir yöntem bulmuş olacak.

Snapchat, Şubat ayında halka arz edildikten bu yana çok zor zamanlar geçirdi. Gerek yeni üye kazanımındaki başarısızlıklar, gerekse Spectacles ürününün piyasada büyük bir hezimete uğramış olması yatırımcıları mutsuz eden durumlar yarattı. Kasım ayında başladıkları yenilenme süreci ile de içinde bulundukları durumdan kurtulmak adına ciddi çabalar sarf ediyorlar.

Stories Everywhere özelliği için video alanında önemli çalışmalar yapmış Rahul Chopra’yı saflarına katan Snap, bu özellikten çok ümitli. Facebook ve Instagram’ın kopyaladığı Hikayeler özelliğinin karşısında Stories Everywhere ile bir adım öne geçmeyi hedefliyor. Chopra, şu anda Stories Everywhere’in geliştirilme sürecinin başında olduklarını söylüyor. Dolayısıyla yakın zamanda internetin dört bir yanında paylaşılan hikayeleri görmeyeceğiz. Ayrıca tam olarak bu hikayelerin nasıl işleyeceği konusunda da bir bilgi henüz paylaşılmadı. Paylaşılacak hikayelerin kaybolmayan hikayeler olması Snapchat kullanıcıları tarafından ne kadar kabul görecek, ya da bu hikayeleri kullanmayı tercih edecek kitle ile Snapchat kitlesi ne kadar uyum içinde olacak bunları zaman gösterecek.

Instagram da yakın zamanda öne çıkan hikayeler özelliği ile paylaştığınız hikayeleri daha uzun süre paylaşmanıza olanak sağlamıştı. Bu noktada, Snapchat’in hazırlandığı Stories Everywhere özelliğinin bir adım önünde duruyor şu anda. Snapchat, içinde bulunduğu durumdan çıkıp yeninden kullanıcıların gönlünde taht kurmak ve yeni kitlelere erişmek istiyorsa elini çabuk tutmalı.

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK:SOSYALMEDYAEN ÇOK OKUNANLAR

Coşkun Zeren: 'Transfer için isimler hazır'

1 Coşkun Zeren: 'Transfer için isimler hazır'

Samsun'da beklenen kar geliyor

2 Samsun'da beklenen kar geliyor

Samsunspor'da stoper kalmadı

3 Samsunspor'da stoper kalmadı

Samsunspor'da gözler Vali Kaymak'ta

4 Samsunspor'da gözler Vali Kaymak'ta

AK Parti Samsun'da yenilik

5 AK Parti Samsun'da yenilik

Samsun'da torbacılar adliyede

6 Samsun'da torbacılar adliyede

ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli: 'Bu vatanı size terk etmeyeceğiz'

7 ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli: 'Bu vatanı size terk etmeyeceğiz'

Çarşamba'dan Samsunspor'a 150 Bin TL

8 Çarşamba'dan Samsunspor'a 150 Bin TL

CHP'den arkeoloji tepkisi

9 CHP'den arkeoloji tepkisi

Türk-İş İl Temsilcisi Nakif Yılmaz: 'Bu işin bir altyapısı olmalı'

10 Türk-İş İl Temsilcisi Nakif Yılmaz: 'Bu işin bir altyapısı olmalı'


SIRADAKİ HABER