HaberlerSamsun HaberleriTÜED Samsun Şube Başkanı Gür: Emekliye enflasyon yüzde 15

TÜED Samsun Şube Başkanı Gür: Emekliye enflasyon yüzde 15 - Samsun Haberleri

TÜED Samsun Şube Başkanı İbrahim Gür, 'Emeklilerimizin aldıkları maaş hızla eridi. Artık enflasyon hesapları yapan kurumlara güvenmiyoruz' dedi

TÜED Samsun Şube Başkanı Gür: Emekliye enflasyon yüzde 15

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Samsun Şube Başkanı İbrahim Gür, enflasyon oranlarıyla birlikte emeklilerin maaşlarının eridiğini ifade ederek, "Yapılacak zamların da gerçek enflasyonu göz önünde tutularak yapılmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

GÜVENMİYORUZ

Emeklilerin artık enflasyon hesapları yapan kurumlara güvenmediğini kaydeden Gür, "Emeklilerimizin aldıkları maaş hızla eridi. Emekliler yaşlandıkça sağlık giderleri daha fazla artıyor. Sorunların başında sağlık hizmetlerinde uygulanan katkı payları geliyor. TÜFE'ye endeksli zamlar emeklilerin harcamalarını temsil etmekte yetersiz kaldığı için yeni sistem getirilmeli. Emeklilere göre 2017 enflasyon zammı aslında yüzde 15. Bu yüzden emeklilere seyyanen zam yapılmalı ve milli gelirden refah payı verilmeli. 2000 yılından sonra emekli olanların intibak çalışmalarının yapılarak norm ve standart birliği sağlanarak yeni emekli olanlara da 100 TL seyyanen zam yapılmalı. Yapılacak zamların da gerçek enflasyonu göz önünde tutularak yapılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}