Haberlerİtiraz edenin darbecilerden farkı yok

İtiraz edenin darbecilerden farkı yok

Başbakan Binali Yıldırım, KHK eleştirilerine yanıt verdi. Yıldırım, 'Buna kim itiraz ediyorsa darbecilerden farkı yok' dedi

İtiraz edenin darbecilerden farkı yok

Başbakan Binali Yıldırım, partisin 6. olağan kongresine katılmak üzere Burdur’a gitti. Vatandaşlara seslenen Yıldırım, ana muhalefet partisine yüklenerek, KHK eleştirilerine de değindi. Yıldırım, KHK’ya itiraz edenlerin darbecilerinden herhangi bir farkının olmadığını dile getirdi.

ANA MUHALEFET SİYASİ ERGENLİĞE ULAŞAMADI

“Evlere şenlik bir ana muhalefet partimiz var. Allah böyle ana muhalefet partisini kimseye nasip etmesin” diyen Yıldırım, bu durumundan rahatsız olmadıklarını kaydetti. Yıldırım, “Memleketin meseleleri ile işleri yok. İşleri güçleri AK Parti ne yaptıysa onu kötülemek, tersini söylemek. Meclis'te temsilcileri de söyledi. Sır değil, ‘siz dünyanın en güzel işini de yapsanız, biz beğenmeyiz, millet bize bunun için yetki verdi’ diyorlar. Ana muhalefetin siyaset anlayışını bundan daha güzel hiçbir şey gösteremez. Siyaset beyaza siyah demek değil. Bizim ana muhalefet henüz o siyasi ergenliğe ulaşamadı ama elbet bir gün olur” şeklinde konuştu.

KAHRAMANLARIMIZI KORUMAK İSTEDİK

KHK tartışmalarına da değinen Başbakan Yıldırım, “Önüne gelen konuşuyor. Neymiş, biz bir düzenleme yapmışız, vatandaşları korumaya almışız. Ne yapacaktık, darbeye karşı alçakların karşısına hayatını koyan insanlara ‘Niye gelip darbeyi önlediniz?’ mi diyecektik. Bir daha darbe girişimi olursa vatandaşlar sokağa çıkmasın mı? Kanunsuz emir veren, o emir ülkeyi yıkmaya yönelikse ona karşı çıkan bir kahramandır. Darbeci komutana itaat edeceksin, suç işlemesine fırsat vereceksin. Bu zihniyete göre vatandaşa kurşun atmayan asker suç işlemiş oluyor. Darbecileri derdest edip, emniyete teslim eden kahraman vatandaşlarımızı korumak için kanun çıkardık. Buna kim itiraz ediyorsa bizim için darbecilerden farkı yok” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}