HaberlerSamsun HaberleriSamsunlular 2018'de kaç gün tatil yapacak?

Samsunlular 2018'de kaç gün tatil yapacak? - Samsun Haberleri

Yeni yılın ilk günü geride kalırken, çalışanlar şimdi de gözünü bu yılki resmi tatillere çevirdi. Samsun ve diğer illerde çalışanlar 2018 yılında 116 gün tatil yapacak.

Samsunlular 2018'de kaç gün tatil yapacak?

2017 bitti, 2018'in ilk günü ise resmi tatil olarak geride kaldı. Haftasonları da dahil resmi tatil günleri hesaplanarak yapılan hesaba göre çalışanlar bu yılın yaklaşık üçte birini tatille geçirecek. Özellikle Samsun ve diğer illerde kamuda çalışanlar için geçerli olacak tatil günlerinden özel sektörde çalışanlar ise fazla yararlanamayacak.

TOPLAM 3 GÜN TATİL

2018 yılında haftasonları ve resmi tatillerle birlikte toplam 116 gün resmi izin gözüküyor. 30 ve 31 Aralık'ın haftasonuna denk gelmesi ile birlikte 1 Ocak olan resmi tatil günü de dahil çalışanlar toplam üç günlük izin yaptı. Haftasonu haricinde bazı milli bayramlar haftaiçi, bazıları da haftasonuna denk geliyor.

KURBANDA 9 GÜN TATİL

Dini bayramlardan ise Ramazan Bayramı bu yıl 15, 16, 17 Haziran'da kutlanacak. Cuma, cumartesi ve pazar gününe denk gelen Ramazan Bayramı için çalışanları uzun bir tatil beklemiyor. Fakat arife günü 20 Ağustos Pazartesi gününe denk gelen Kurban Bayramı'nda ise çalışanlar, büyük bir ihtimalle 9 günlük tatil yapacak.

Barış Budanoğlu

 

SIRADAKİ HABER
}