HaberlerSamsun HaberleriGöksel: 'AK Parti yıpratılmaya çalışılıyor'

Göksel: 'AK Parti yıpratılmaya çalışılıyor' - Samsun Haberleri

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, geçmiş dönemde Büyükşehir Meclisi'nde alınan karar neticesinde yaşanan mahkeme sürecinde verilen kararda 'Siyasi yasak' olmadığını söyledi. Göksel, 'Kamuoyuna konuyu bu şekilde empoze etme gayreti AK Parti'yi yıpratmaya yönelik kasıtlı bir girişimden başka bir şey değil' dedi.

Göksel: 'AK Parti yıpratılmaya çalışılıyor'

AK Parti Samsun İl BaşkanıMuharrem Göksel, 2005-2007 tarihleri arasında Atakent ve Kutlukent Belediye Meclisleri'nce alınan ve bu doğrultuda Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde bulunan tüm siyasi parti meclis üyelerince birlikte oy kullanılarak alınan kararlar nedeniyle dönemin meclis üyeleri hakkında açılmış bulunan davada, kimi isnatlar bakımından mahkemece beraat kararı verilirken, üç adet meclis kararı ile ilgili olarak Samsun 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nce ceza kararı tesis edildiğini söyledi.

SAPTIRILMA GAYRETİ

Halen ortada kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmadığını kaydeden Göksel, "Kaldı ki, mahkeme kararı bu haliyle kesinleşecek bile olsa yargılanan hiç kimse için seçilme hakkına halel getirecek bir yasak içermiyor. Mahkeme kararının erteleme ve para cezası içermesi, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olması nedeniyle siyasi yasaklılık niteliği taşımıyor. Dönemin tüm siyasi parti meclis üyelerini kapsayan söz konusu gelişmenin, sadece AK Partili belediye başkanları ve meclis üyeleri çerçevesine sığdırılmaya çalışılması ve kamuoyuna bu şekilde empoze edilme gayreti AK Parti'yi yıpratmaya yönelik kasıtlı bir girişimden başka bir şey değildir. İyi niyetle değerlendirilmesi ise mümkün değildir. Söz konusu kararın sonuçlarının saptırılma gayreti ise akla zarar bir gelişmedir. Bir kez daha ifade etmek gerekirse, mahkeme kararı bu haliyle kesinleşecek bile olsa; kararın erteleme ve para cezası içermesi ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olması nedeniyle hiç kimse için seçilme hakkına halel getirecek bir yasak içermemektedir" diye konuştu.

KAZANIM ELDE EDEMEZSİNİZ

AK Parti üzerinden ikbal kovalayanların, bu tür haberlerle ve olmayan sonuçları olmuş gibi göstererek bir kazanım elde edemeyeceklerini ifade eden Göksel, "Konunun bu minvalde değerlendirilmesi; kimi internet sayfalarında yer alan ve ısrarla gündemde tutulmaya çalışılarak kamuoyunu yanıltmaya yönelik; yanlı, taraflı ve yanlış bilgilere itibar edilmemesi hususu önemle rica olunur" dedi.

SIRADAKİ HABER
}