Samsun Haber | Samsun'da tedavi gören Affan Bebek için seferberlik

Samsun Haber | Samsun'da tedavisi süren 2 yaşındaki oğlu Affan Yüksel Ünlü'ye uygun kök hücre bulunabilmesi için sosyal medyadan kampanya başlattı.

Samsun'da tedavi gören Affan Bebek için seferberlik

Tokat'ın Erbaa ilçesinde yaşayan Murat Ünlü, lösemi teşhisi konulan 2 yaşındaki oğlu Affan Yüksel Ünlü'ye uygun kök hücre bulunabilmesi için sosyal medyadan kampanya başlattı.

Ünlü (38), sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, ilçede konuşlandırılan Türk Kızılayı otobüsünde kan bağışı alınacağını, oğluna uygun iliğin bulunabilmesi için kök hücre bağışına destek verilmesini istedi.

Türk Kızılayı kan bağışı otobüsü Cumhuriyet Meydanı'nda kan ve kök hücre bağışlarını kabul etmeye başladı. 

Baba Ünlü, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun 29 Kasım'da rahatsızlandığını, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine götürdüklerini, yapılan tahlillerin ardından oğlunun Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildiğini anlattı.

KAMPANYA BAŞLATILDI

Oğlu Affan Yüksel Ünlü'ye, yapılan kemik taramasında akut lenfoblastik lösemi teşhisi konulduğunu belirten Ünlü, "Şu anda kemoterapi alıyor ama doktorlar ilik nakli olmadan hastalığının tekrarlayacağını söyledi. Bunun akabinde Affan gibi ilik bekleyen çocuklara umut olsun diye Erbaa'da kampanya başlattık. İnşallah umut olacak. Kampanya yarın da devam edecek." diye konuştu.

Kan bağışında bulunan Özlem Selçuk ise bir öğretmen ve anne olarak konuya hassasiyet gösterdiğini, şifa bekleyen insanlara umut olmak için herkesin kan ve kök hücre bağışına destek vermesi gerektiğini söyledi.

Selçuk, "İnşallah birimizden birinin mutlaka dokuları uyuşacaktır diye düşünüyorum. Onun için dua ettim. İnşallah yavrumuz kurtulsun, en çok da bunu istiyorum." dedi.

Kan bağışı otobüsündeki görevliler de haftada iki kez Erbaa'da kan bağışı aldıklarını, Ünlü'nün oğlu için yaptığı çağrıyla bağışların arttığını söyledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

1 Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

Son prova Samsunspor'un

2 Son prova Samsunspor'un

Samsunspor'a ceza kapıda

3 Samsunspor'a ceza kapıda

İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

4 İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

5 Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

6 Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

7 Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

Samsunspor'da Gökay tamam diğerleri sırada

8 Samsunspor'da Gökay tamam diğerleri sırada

Dost kazıkları...

9 Dost kazıkları...

Canberk tribünde

10 Canberk tribünde


SIRADAKİ HABER