Samsun Hava Durumu | Samsun'a ne zaman kar yağacak?

Samsun Hava Durumu | Samsunlular, 2018 yılının ilk haftasına güneşli bir havayla 'merhaba' dedi. Ocak ayında yaşanan sıcaklık bir süre daha devam edecek, peki Samsun'a kar ne zaman yağacak?

Samsun'a ne zaman kar yağacak?

2017 yılının ocak ayındaSamsun’da etkili olan kar yağışı hayatı neredeyse durma noktasına getirmişti ancak 2018 yılı güneşli bir havayla geldi. Havanın son durumu hakkında bilgi veren Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini belirterek, şu an için kar yağışı beklemediklerini ifade etti.

PUS VE HAFİF SİS

Yüce, 2018 yılının ilk haftasında Türkiye’nin Batı kesimlerinden itibaren yağışlı bir havanın etkili olduğunu belirterek, Güneybatı yönünden esen rüzgarla birlikte Trakya, Ege, İç Anadolu’nun Batı’sı ve Batı Karadeniz’in Batı kısımlarda yağışların etkili olduğunu kaydetti. Yüce, “Lodosun da etkisiyle hava sıcaklığı mevsim normallerinin 2 ile 5 derece üzerinde seyredecek. Bu nedenle yağışların da sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nin yüksek kesimlerde kar tahmin ediyoruz. Ancak yağışlı hava yurdumuzu yavaş yavaş terk ediyor. Cumartesi, pazar, pazartesi ve salı günleri için herhangi bir yağış beklenmiyor. İlimiz içinse parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde ise iç ve yüksek kesimlerde pus, yer yer hafif sis tahmin ediyoruz. Hafif, ara sıra orta kuvvetli bir rüzgar bekliyoruz. Sabah saatlerinde yüksek kesimlerdeki yollarda buzlanma olabilir, bu konuda vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekiyor. Cuma ve cumartesi için kıyılarda yağış bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

Samsun HaberEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

1 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

2 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

4 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

5 Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

Samsun'da UBFED'de deprem

6 Samsun'da UBFED'de deprem

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

7 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

8 Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

9 Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

10 Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor


SIRADAKİ HABER