HaberlerSamsun HaberleriSamsun'a hizmet için varız

Samsun'a hizmet için varız - Samsun Haberleri

Ankara'da kurulan Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Genel Başkanı Fevzi Apaydın, Samsun'a hizmet amacıyla böyle bir oluşum içinde olduklarını belirterek, hayırlı olmasını diledi.

Samsun'a hizmet için varız

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da kurulanSamsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, ilk toplantısını Ankara Çukurambar’daki The Green Park Otel’de yaptı. Toplantıya, Türkiye genelinde bulunan birçok Samsunlu iş adamı, bürokrat, siyasetçi ve Sivil Toplum Örgütü temsilcisi katıldı. Oluşturulan platform, Samsunlular tarafından ilgiyle karşılandı.

HER ŞEY SAMSUN İÇİN

Düzenlenen akşam yemeğinin ardından gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Başkanı, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Genel Başkanı Fevzi Apaydın, “Her şey Samsun için” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK RUHU

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nun, Samsunlulardaki birlik ve beraberlik ruhu ile oluşturulduğunu ifade eden Apaydın, "Platformumuz ülkemize ve Samsunumuza hayırlı olsun. Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak Samsun’a, Samsunlulara sahip çıkmak ve Samsun bürokratları, işadamları ve sanayicileri ile birlikte yürüyerek, güneşin doğduğu, kurtuluş mücadelesinin başladığı şehir Samsun’u ileriye taşımak hedefimizdir. Ülkemizin her yerinde yaşayan Samsunlu hemşehrilerimizi bir çatı altında toplanmayı amaç edindik" diye konuştu.

HER KONUNUN İÇİNDE OLACAĞIZ

Amaçlarının güç birliği oluşturarak Samsun ve Samsunlulara hizmet etmek olacağını ifade eden Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Onursal Başkanı, Danıştay 14. Daire Üyesi Osman Tural ise, “Ankara, Samsun, Bursa, İstanbul ve diğer illerimizde yer alan Sivil Toplum Kuruluşları'nın temsilcileriyle bir araya geldik. Samsun ve Samsunluyu ilgilendiren konularda güç birliği oluşturacak bir platform oluşturmaya karar verdik. Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adı altında toplandık ve bu sivil toplum kuruluşunun bir üst sivil toplum kuruluşu olarak yapılanmasına imkân sağlamak üzere bir yürütme kurulu oluşturduk. Kısaca bahsetmek gerekirse, bu sivil toplum kuruluşumuz üst sivil toplum kuruluşu olarak yer almak üzere her hangi bir tüzel kişiliği olmayan Samsun ve Samsunluyu ilgilendiren her konunun içinde yer alacak, sivil toplum kuruluşlarının desteği ile güç birliği yapmak üzere oluşturulmuş bir platformdur. Amacı, Samsun’a ve Samsunluya hizmet edebilecek mekanizmaları üretmektir. Bunun altında siyasi, sosyal, kültürel ya da diğer sivil toplum kuruluşlarıyla rekabetin abesle iştigal olduğunu sizlere duyuruyor, Samsun ve Samsunlular için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu’nun ilk toplantısında yapılan istişareler neticesinde alınan karar gereği, önümüzdeki aylarda tekrar toplanarak görev dağılımına gidilecek.

Ümit CEYLAN

SIRADAKİ HABER
}