Taşeron | Taşeron, hayal kırıklığı oldu

Taşeron | Türk-İş İl Temsilcisi Nakif Yılmaz, taşerona kadro konusuyla ilgili olarak, 'Sadece personele dayalı hizmet verenler kadroya geçecek, diğerleri geçmeyecek denilince hayal kırıklığına uğradık' dedi.

Taşeron, hayal kırıklığı oldu

Türk-İş İl Temsilcisi Nakif Yılmaz, son günlerde gündemi meşgul eden taşerona kadro ve yeni asgari ücret ile ilgili açıklamalarda bulundu. Taşerona kadro konusunda hayal kırıklığı yaşadıklarını dile getirdi, asgari ücretin de yeterli olmadığını yineledi.

TAŞERON 2018'E BURUK GİRDİ

2018'e girerken taşeron olarak çalışan tüm arkadaşlarımız kadro almanın sevinciyle çok mutluydular. 15 Aralık'ta Çalışma Bakanı bir açıklama yaptı. 'Türkiye'de artık Taşeron kalmayacak' dedi. 22'sinde Maliye Bakanı, 'Taşerona göz aydınlığı diliyoruz. Kayıtsız, şartsız tüm taşeronlar kadroya geçecek' dedi. Ama yılbaşına ramak kala çıkan haberlerde sadece personele dayalı hizmet verenler kadroya geçecek diğerleri geçmeyecek denilince hayal kırıklığına uğradık. Yılbaşına iki gün kala Sayın Başbakan, 1 milyon 20 bin kişi alınacağını söyledi. 900 bin kişiden 1 milyon 20 bin kişiye nasıl çıktı bir anda, bu insanlar kim?" diye konuştu.

TAŞERONDA İLERLEME YOK

Taşerona 'ayrımsız kadro' dediklerini belirten Yılmaz, "Kim olursa olsun asıl ya da yardımcı ayrımsız bir şekilde herkesin kadroya alınmasını talep ettik. Cumhurbaşkanının '4C tarihe karışacak, taşeron olayını bitiriyoruz' açıklamasının ardından bizler çok mutlu olduk. İmzaların atıldığı gün tüm taşeronlar adına bayram yapacağımızı söyledik. Ama gelinen noktada ayrımsız her bir taşeronun kadroya alınması konusunda ilerleme yok ne yazık ki. Güzel sanatların bale bölümü kadroya alınıyor ama özellikle TEİAŞ ve EÜAŞ'taki arkadaşlarımızın bu kadrolaşmanın dışında tutulmasını bizler eleştiriyoruz" dedi.

ASGARİ ÜCRET

'Asgari ücrete yapılan yüzde 14'lük zam, muhalefet partilerinin diretmesiyle buralara kadar geldi' diyen Yılmaz, şunları kaydetti: "100 lira da artsa bu ülke batarmış gibi davrandılar her zaman. Bin liradan bin 603 liraya geldi. Üç yılda yüzde 60'lık bir artış oldu. Demek ki neymiş ülke batmıyormuş. Asgari ücretli kişi bu zammı alınca yastık altında saklamayacak ki yine ülkenin çarklarını döndürecek, iç piyasada kullanılacak bu para. Eğer kıstlarsanız bu ülkenin ekonomisi düzelmez. Yüzde 14 zam verdin, yüzde 25'e yakın her şeye zam geldi. Vergi dışında bırakılsa asgari ücret yeterlidir."

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Avcılar'da hava destekli DEAŞ operasyonu

1 Avcılar'da hava destekli DEAŞ operasyonu

Bursa'da tombala operasyonu

2 Bursa'da tombala operasyonu

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

3 İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

Düzce'de villa alev alev yandı

4 Düzce'de villa alev alev yandı

Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

5 Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

6 Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

7 Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu

8 Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu

Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

9 Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye

10 Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye


SIRADAKİ HABER