Terme Haber | Pet şişeler 'mamamatiğe'

Terme Haber | Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Cumhuriyet Meydanı'na yerleştirilen mamamatik ile öğrencilere çevre bilinci ve hayvan sevgisinin birlikte kazandırıldığını söyledi.

Pet şişeler 'mamamatiğe'

Terme Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı'na yerleştirilen geri dönüştürülebilir evsel atıkların makineye atılmasıyla, önünde bulunan mama kutusuna sokak hayvanları için mama bırakan mamamatik, öğrencilere hem çevre hem de hayvan sevgisi kazandırıyor.

BELEDİYEYE TEŞEKKÜR

Terme Yeni Mahalle İlkokulu tarafından hazırlanan “Bir Yudum Su, Bir Avuç Mama” projesi ile minik öğrenciler mamamatik kullanmayı öğrendi. Öğretmenleri ile birlikte mamamatiğin başına gelen öğrenciler yanlarında getirdikleri pet şişeleri mamamatiğe atarak sokak hayvanlarına da mama sağlamış oldu. Yeni Mahalle İlkokulu öğretmeni Naciye Delice “Belediyemize çok teşekkür ederim. Bize projemizde destek olarak, çocuklarımızı bilinçlendirmemizde katkıda bulundu. Sokak hayvanlarına bu kadar duyarlı bir belediyemiz olduğu için çok mutlu oldum" dedi.

BU PROJELER ÇOK DEĞERLİ

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ise, çocuklara çevre bilinci oluşturacak her projenin kendileri için çok değerli olduğunu ifade ederek, “Çocuklar bizim geleceğiz. Geleceğe daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için çocuklarımıza temizlik bilinci kazandırmak ve daha da önemlisi çocuklarımızı geri dönüşüm konusunda bilgilendirmek çok önemli. Mamamatik, çok güzel bir makine. Siz ona geri dönüştürebilir atık atıyorsunuz, o da önünde bulunan hazneye sokak hayvanları için mama bırakıyor. Böylelikle hem sokak hayvanlarını koruyor hem de geri dönüştürülebilir atıkları toplamış oluyoruz. Terme’de çevreye duyarlı çocukların yetişmesi Terme’nin geleceğinin de daha aydınlık alacağını gösteriyor” ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

1 Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

2 Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

3 Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

Samsun'da Demet öğretmene vefa

4 Samsun'da Demet öğretmene vefa

Samsun'da tavuk hırsızlığı

5 Samsun'da tavuk hırsızlığı

Ufuk Budak Almanya'da

6 Ufuk Budak Almanya'da

Samsunspor'da personele 1 ay maaş

7 Samsunspor'da personele 1 ay maaş

 İlkel ulaşım Meclis'te

8 İlkel ulaşım Meclis'te

Gözler Beşir'de

9 Gözler Beşir'de

Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

10 Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda


SIRADAKİ HABER