HaberlerBalıkesir HaberleriBurhaniye'de taşımalı eğitim krizini milletvekili çözdü

Burhaniye'de taşımalı eğitim krizini milletvekili çözdü - Balıkesir Haberleri

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, taşımalı eğitim krizini AK Parti MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu tarafından çözülmesi ilçede memnunlukla karşılandı.

Burhaniye'de taşımalı eğitim krizini milletvekili çözdü

AK Parti İlçe Merkezinde İlçe Başkanı Onur Bedir, kırsal mahalle muhtarları ve velilerle toplantı yapan Aydınlıoğlu, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile telefon görüşmesi yaparken, sorunun çözüldüğü müjdesini verdi.
Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, devletin milli eğitime 122 milyar ödenek ayırdığını, ülkenin yetişmiş ve donanımlı insan gücüne ihtiyaç olduğunu söyledi. Aydınlıoğlu, sömestr tatiline kadar Büyükşehir'in taşımayı üstleneceğini ve ikinci dönemde de taşıma ihalesinin yapılacağını söyledi. Aydınlıoğlu'nun müjdesi, muhtarlar ve veliler arasında büyük sevince neden oldu. Ak Parti İlçe Başkanı Onur Bedir de, devletin eğitim için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını söyledi. Bedir, ihale yapılana kadar yemek işini de belediyenin üstleneceğini ifade etti.
Sorunun çözülmesi ile rahat nefes alan velilerden Fikret Kara, 'Çocuklarımız mağdur olmuştu. Milletvekilimiz Ali Aydınloğlu yetkilerle görüşerek sorunu çözdü. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum' dedi. Alaaddin Çayır'da, Milletvekili Al Aydınlıoğlu'na teşekkür etti. Nizamettin Budak ise,' Öğrencilerimiz 10 günden buyana taşınmıyordu. Sorunun çözülmesinden dolayı çok sevinçliyiz. Yetkililere teşekkür ederiz' şeklinde konuştular.
Bilindiği üzere, 10 günden bu yana kırsal mahallelerden merkezi okullara taşımalı eğitim yapılmaması velileri çok zor durumda bırakmıştı.

Burhaniye’de taşımalı eğitim krizini milletvekili çözdü

SIRADAKİ HABER
}