HaberlerDenizli HaberleriServergazi Devlet Hastanesinde poliklinikler 22:00'ye kadar hizmet verecek

Servergazi Devlet Hastanesinde poliklinikler 22:00'ye kadar hizmet verecek - Denizli Haberleri

Denizli Servergazi Devlet Hastanesinde kulak burun boğaz, ortopedi, çocuk sağlığı ve hastalıkları branşlarında vardiya polikliniklerinin saat 22:00'a kadar hizmet vereceği bildirildi.

Servergazi Devlet Hastanesinde poliklinikler 22:00'ye kadar hizmet verecek


Servergazi Devlet Hastanesinde acil servisteki hasta yoğunluğunun azaltılması, acile gelen poliklinik hastalarının ayrı bir polikliniğe yönlendirilerek ilgili branş hekimine muayene olmasının sağlanması için, 16.00-22.00 saatleri arasında ilk etapta 3 branşta vardiya poliklinik hizmeti verilmeye başlandı.

Yeni yıl ile başlatılan uygulamayı yerinde değerlendiren İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, vardiya poliklinikleri saatinde acil servisi ziyaret ederek, sağlık çalışanları ve hastalarla görüştü. Hastane Başhekimi Op. Dr. Alparslan Alsoy ve Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Derviş Berk'in eşlik ettiği ziyarette hastalara vardiya hizmeti ile ilgili bilgi veren Öztürk uygulama hakkında hastaların görüşlerini aldı.
'Vardiya hizmeti'
Berna Öztürk yeni çalışma hakkında yaptığı açıklamada 'Bakanlığımız günlük acil hasta sayılarına göre acil servislerde hasta yoğunluğunun azaltılması ve dolayısıyla hastalarımıza daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunulabilmesi için vardiya polikliniği açılması yönünde bir çalışma başlattı. İlimizin en yoğun hasta potansiyeline sahip Denizli Devlet Hastanesinde 2001 yılından bu yana başarıyla yürütülen vardiya poliklinik hizmetini artık Servergazi Devlet Hastanesinde de başlatmış olduk. Geçtiğimiz 3 yıl içinde gerek yeni atamalarla gerekse hekim görevlendirmesi yaparak hastanemizin eksik branşlarını tamamlayıp 7 branşta branş nöbeti tutulabilmesini sağlamıştık. Şimdi de vardiya poliklinikleriyle hastanemizi daha da güçlendiriyoruz' dedi.
3 branşta vardiya poliklinik hizmeti başladı
'Çoğunluk 16:00-21-00 arası geliyor'
Servergazi Devlet Hastanesinde günlük ortalama 500 acil hasta muayenesi yapıldığını belirten Öztürk; '2017 yılında acil servise 16.00-24.00 saatleri arasında başvuran hastaları değerlendirdiğimizde yüzde 60 gibi büyük bir kısmının 16.00-21.00 saatleri arasında müracaat ettiğini akut farenjit, üst solunum yolu hastalıkları, akut tonsilit ve yumuşak doku hastalıkları tanılarının çoğunlukta olduğunu gördük. Bu doğrultuda hastanemizde ilk etapta kulak burun boğaz, ortopedi ve çocuk hastalıkları branşlarında her gün 16.00-22.00 saatleri arasında vardiya polikliniklerini başlatmaya karar verdik. Bu uygulama ile acil servisin yoğunluğunu azaltarak hastalarımıza daha kaliteli bir hizmet sunmayı hedefliyoruz.' ifadelerine yer verdi.

Servergazi Devlet Hastanesinde poliklinikler 22:00’ye kadar hizmet verecek

SIRADAKİ HABER
}