OKA, destekler konusunda bilgilendiriyor

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2018 yılı mali destek programı kapsamında bilgilendirme toplantılarını sürdürüyor.

OKA, destekler konusunda bilgilendiriyor

OKA, 27 Aralık 2017 tarihi itibariyle 2018 Yılı “Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı” ve “Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) Ortak Üretim Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı”nı ilan etti.
Bu programlarla sağlanacak toplam 28 milyon TL’lik kaynakla Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinde faaliyet gösteren Organize Sanayi Bölgelerinin temel ve teknik altyapı ihtiyaçlarının karşılanması ve turizme yönelik fiziksel altyapının iyileştirilmesi hedeflenirken, mali destek programlarının duyurulması amacıyla Amasya, Çorum, Samsun, Tokat il ve ilçelerinde bilgilendirme ve eğitim toplantıları planlandı. 
27-29 Aralık 2017 tarihleri arasında il merkezlerinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarının yanı sıra, 03 Ocak 2018 tarihinde Tokat'ta Erbaa ve Reşadiye, Amasya'da Merzifon, Samsun'da Bafra ilçelerinde bilgilendirme toplantılarına başlandı. 

OKA uzmanları tarafından yapılan sunumlarla devam eden ilçe bilgilendirmelerinde; teklif çağrısı döneminde proje başvurusu yapmak isteyen, proje hazırlama aşamasında olan kurum ve kuruluşlara ilan edilen programların amaçları ve öncelikleri, destek tutarları, uygunluk kriterleri, başvuru şekli, yapılacak işlemler ve OKA’nın desteklediği projeler hakkında detaylı bilgi veriliyor. 

İlçe bilgilendirme toplantıları 10 Ocak 2018 tarihine kadar devam edecek ve programlara sunulacak projelerin hazırlık sürecinde potansiyel başvuru sahipleri bilgilendirilecek. 

Teklif çağrısına yönelik ilçelerde yapılacak bilgilendirme toplantıları ve proje hazırlama eğitimlerine ilişkin bilgilere OKA’nın resmi internet sayfasından ulaşılabilir. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

1 Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

Mehmet Aydın neden adaylıktan vazgeçti?

2 Mehmet Aydın neden adaylıktan vazgeçti?

Samsunspor'da kongre günü

3 Samsunspor'da kongre günü

Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

4 Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

Samsunspor'da duygu dolu anma

5 Samsunspor'da duygu dolu anma

Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu: 18 gözaltı

6 Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu: 18 gözaltı

Karaduman'dan Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

7 Karaduman'dan Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

Şartlar eşit

8 Şartlar eşit

Sen-ben meselesi biterse...

9 Sen-ben meselesi biterse...

Atakum'dan Samsunspor'a destek geldi

10 Atakum'dan Samsunspor'a destek geldi


SIRADAKİ HABER