HaberlerKars HaberleriSarıkamış Şehitleri 103. yıldönümünde anılacak

Sarıkamış Şehitleri 103. yıldönümünde anılacak - Kars Haberleri

Her yıl Ocak ayının ilk haftasında düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini anma etkinlikleri bu yıl 5-6-7 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Sarıkamış Şehitleri 103. yıldönümünde anılacak

Sarıkamış Harekatı'nın 103. yıl dönümü etkinlikleri 5 Ocak 2018 tarihinde Şehit Şehit ve Gazi Yakınları verilecek yemek programı ile başlayacak. Etkinlikler Sarıkamış Kazım Karabekir Cami'deki Mevlid-i Şerif okutulmasıyla devam edecek. İlk gün programı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı'nda düzenlenecek Meşaleli Yürüyüş ile son bulacak.
Şehitleri Anma etkinliklerinin 2'inci gününde Sarıkamış Kayak Merkezi Kütük Ev bölgesinde yapılan Kardan Heykeller Sergisi Açılışı ve Meşaleli Kayak Gösterisi ve Kütük Ev'de düzenlenecek Gündem Ötesi programı son bulanacak.
Sarıkamış Şehitlerini anma etkinlikleri 7 Ocak 2018 Pazar günü binlerce insan Kızılçubuk zirvede toplanarak 'Türkiye Şehitleriyle Yürüyor' Anma Yürüyüşüne katılacak. Yürüyüş sonrasında Yukarı Sarıkamış Şehitliği'nde düzenlenecek tören ve Solotürk Gösterisi ile Sarıkamış Şehitlerini anma etkinlikleri son bulacak.
Sarıkamış Şehitlerini Anma etkinliklere Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın da katılacağı öğrenildi.

Sarıkamış Şehitleri 103. yıldönümünde anılacak

SIRADAKİ HABER
}