HaberlerBurdur HaberleriBurdur'da kaçak içki ve tarihi eser operasyonu

Burdur'da kaçak içki ve tarihi eser operasyonu - Burdur Haberleri

Burdur İl Jandarma Komutanlığı görevlilerince düzenlenen operasyonda kaçak içki ve tarihi eser ele geçirildi.

Burdur'da kaçak içki ve tarihi eser operasyonu

Burdur İl Jandarma Komutanlığı ekipleri kaçakçılıkla mücadele ve kaçakçılık yapan şahısların deşifresine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, bazı şahısların Denizli'den getirecekleri kaçak içkileri Gölhisar ilçesi Yusufça beldesinde satacakları istihbaratı üzerine harekete geçti. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, N.Ş.'nin aracında yapılan aramada, 24 adet 100 cl'lik kaçak rakı, 32 adet 100 cl'lik kaçak viski ve 4 adet 100 cl'lik votka olmak üzere toplam 60 adet 100 cl'lik kaçak içki ele geçirildi.
İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan diğer bir kaçak içki operasyonunda Gölhisar ilçesi İbecik beldesinde yaşayan S.Y.'nin evinde yapılan aramada, bin 645 litre kaçak şarap ele geçirildi. Her iki olayda ele geçirilen kaçak içkilere Gölhisar Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile el konulurken, şüpheliler gözaltına alındı.
Ayrıca, Ağlasun ilçesinde H.A. isimli şahsın elinde bulundurduğu tarihi eseri satmak için müşteri aradığı bilgisine ulaşan görevliler, şahsın ev ve iş yerinde arama yaptı. Aramada, Roma Dönemi'ne ait 1 adet mermerden Apollo, Kybele ve Kithara betimlemeli Adak Siteli ele geçirildi.
Ele geçirilen tarihi eserler, Burdur Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Burdur Müze Müdürlüğüne teslim edilirken, H.A. hakkında adli işlem başlatıldı.

Burdur’da kaçak içki ve tarihi eser operasyonu

SIRADAKİ HABER
}