HaberlerBafra HaberleriBafra'da modern teknolojiyle hizmet

Bafra'da modern teknolojiyle hizmet - Bafra Haberleri

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, modern bir teknolojiyle halka hizmet ettiklerini söyledi

Bafra'da modern teknolojiyle hizmet

Bafra Belediyesi’nin vatandaşa daha iyi hizmet verebilmesi için teknolojik alt yapısını yenilediklerini belirten Başkan Zihni Şahin, “Modern bir teknolojiyle haklımıza hizmet ediyoruz” dedi

TESİSLERİN YENİSİ KURULDU

Şahin, göreve geldiklerinde çevreye zarar veren, ekonomik ömrünü tamamlamış, Ali Kale Turistik Tesisleri yanında bulunan ve şehir merkezinde kalan asfalt şantiyesi ve araçlar olduğunu belirterek, “Bu tesislerimizin yenisini kurduk, yeni araç ve ekipmanlar alarak bünyemize kattık. Dolayısıyla bu çirkin görüntüyü ortadan kaldırmakla birlikte modern bir teknolojiyle halkımıza hizmet etmeye başladık” diye konuştu.

ASFALTTA DIŞA BAĞIMLILIK BİTTİ

Bafra’da çirkin görüntüye son verdiklerini belirten Başkan Şahin, “Kurduğumuz modern asfalt şantiyesi ve plenti tesislerini şehrin dışına taşıdık. Tesislerimiz saatte 80 ton asfalt üretme kapasitesine sahip olmasıyla birlikte asfalt işlerinde dışa bağımlılığa son vermiş olduk. İlçemiz merkezinde 450 kilometre yol var. Yeni mahalle olan köylerimizde birlikte hizmet alanımızda 2 bin 500 kilometrelik bir yol ağına sahibiz. İlçemizin doğalgaza kavuşması için bakanlarımız, milletvekillilerimiz il ve ilçe başkanlarımız kısacası siyasi irademiz ile yoğun bir çalışma yaptık. Bu çalışmaların neticesinde doğalgaz ilçemize geldi ve hat döşeme çalışmaları başladı. Akabinde belediye olarak biz de rotamıza buna göre çizdik ve bu süre zarfında yeni iş makineleri, araç ve ekipmanlarını belediyemize kazandırarak hazırlığımızı yaptık. Doğalgaz kazılarının akabinde asfalt şantiyemiz ve plenti tesislerimiz, yeni iş makinelerimiz ile birlikte dışa bağımlılığa son vererek kendi hizmetimizi kendimiz üretmeye başladık” dedi.

KİRA PARASIYLA YENİ ARAÇLAR

Belediyenin iş makineleri ve araç kiralamaya verdikleri paralarla yeni araçlar alarak araç filosunu yüzde 80 büyüttüklerini belirten Şahin, şunları söyledi: “Göreve geldiğimizde Sadece asfalt şantiyesi ve plenti tesisleri değil, iş makinesi ve araçlarımızda ekonomik ömrü tamamlanmış olduğunda çok ciddi bakım ve onarım masrafları vardı. Dolayısıyla da hizmet kalitesi çok düşmüştü. Asfalt yapmak için gerekli olan iş makineleri kiralanıyordu. Biz, asfalt serme makinesi, 3 adet silindir, asfalt bakım ve onarım aracı, kamyonlar ve çeşitli iş makineleri alarak bünyemize kattık. Böylelikle hem araç kiralamaya son verdik hem de kiralamaya verilen paralarla kendi araçlarımızı aldık. Ayrıca iş makinesi ve araç filomuz ve kapasitemizi yüzde 80 oranında artırmış olduk. Dolayısıyla yaptığımız bu yatırımlar sonucunda ilçemizde 9 yılda 30 yılda yapılandan daha çok asfalt yaptık.”

Ümit CEYLAN

 

SIRADAKİ HABER
}