HaberlerAydın HaberleriAydın gençliği Sarıkamış şehitlerinin izinden yürüyecek

Aydın gençliği Sarıkamış şehitlerinin izinden yürüyecek - Aydın Haberleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, 'Gençlik Şühedanın İzinde' sloganıyla 81 ilde düzenleyeceği 'Sarıkamış Şehitlerini Anma Programları' Aydın ilinde de her yıl olduğu gibi gençlerin ve halkın katılımıyla gerçekleşecek.

Aydın gençliği Sarıkamış şehitlerinin izinden yürüyecek

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Sarıkamış şehitlerinin 103'üncü yıldönümünde Türkiye'nin dört bir yanında binlerce gencin, şanlı ecdadını anacağını belirterek, 'Sadece Sarıkamış'ta değil, ülkemizin dört bir yanında düzenleyeceğimiz anma programlarıyla gençlerimiz tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olmanın bilinciyle tek yürek olacak. Fedakar ecdadını ve şehitlerini anacak' diye konuştu.
103 yıl önce Sarıkamış Harekatı sırasında Allahuekber dağlarında donarak vatan uğruna şehit olan askerleri anmak, hatıralarını canlı tutmak ve Sarıkamış' ın manevi iklimini yaşatmak için Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenecek olan Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü 7 Ocak 2018 Pazar günü saat 10.00' da Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünden başlayacak. Gerçekleştirilecek kortej yürüyüşü Aydın Kemer Mezarlığı şehitliğinde dualar ile son bulacak. Ayrıca Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürüyüşe katılım gösterenlere çorba ve lokma ikramı yapılacak.
Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yapılacak olan Sarıkamış Şehitlerini Anma Kortej Yürüyüşüne tüm aydın halkını davet etti.

SIRADAKİ HABER
}