Haberler Enflasyon daha çok düşecek

Enflasyon daha çok düşecek

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, aralık ayında enflasyon oranlarının yıllık bazda düşmeye başlamasının 2018 yılı için umut verici olduğunu söyledi. Palandöken, 'Ocak ayından itibaren yıllık bazda enflasyonun daha düşmesini bekliyoruz' dedi

 Enflasyon daha çok düşecek

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, enfaslasyondaki düşüşün 2018 yılı için umut verici olduğunu söyledi.

KONTROL ALTINA ALINMALI

Enflasyon oranlarının ocak ayında daha da düşmesini beklediklerini söyleyen Palandöken “Enflasyonun Kasım ayında zirveyi gördüğünü ve Aralık ayından itibaren düşüş trendinin başladığını düşünüyoruz. Ocak ayından itibaren yıllık bazda enflasyonun daha düşmesini bekliyoruz. Döviz kurlarındaki artışın durması, enflasyondaki artışı da durdurdu. Ancak, Aralık ayındaki en yüksek artış yine ulaştırma sektöründe görüldü. Sürekli söylediğimiz gibi akaryakıt fiyatları kontrol altına alınırsa enflasyondaki düşüş daha da yüksek olur. Bunun için akaryakıt üzerinden alınan vergilerde indirime gidilmeli ve akaryakıtta tavan fiyat uygulanmalı. Keza enflasyondaki düşüşün sürmesi halinde yatırımlar da hızla artacaktır" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}