Haberler Canik'te hedef mutlu aileler

Canik'te hedef mutlu aileler

Canik Belediyesi tarafından ilçenin farklı yerlerinde hayata geçirilen hanım konakları ve aile okulları ile bilinçli ve mutlu anne-babalar yetişiyor. Kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirten Başkan Osman Genç, 'Amacımız mutlu aileler, mutlu şehirler' dedi

 Canik'te hedef mutlu aileler

Belediye bünyesinde Aile Birimi oluşturan Canik Belediyesi, ilçenin farklı noktalarına yaptığı hanım konakları, aile okulları ile sağlıklı aileler ve mutlu bir şehir hedefliyor. Bölgede 'aile kurumu' için en çok yatırım yapan belediye olan Canik Belediyesi, ayrıca kadınları da içine alan topyekün eğitim hamlesiyle de geleceğe yatırım yapıyor.

TAMAMINA HİTAP EDİLİYOR

“Aile” ve “Gençlik” konulu yarışmalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Başbakanlığı döneminde ödüller alan belediye, eğitime yaptığı yatırımlarla sağlıklı bir geleceğin temelini atıyor. Canik Belediyesi olarak aileyi oluşturanlar için önemli projeler ürettiklerini belirten Başkan Osman Genç, "Ailelerimizin temel taşı kadınlarımız için Şehit Sevgi Yeşilyurt 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi, hanım konakları, kurs merkezleri, çocuk ve gençlerimiz için eğitim, kültür, sanat, spor tesisleri yaptık. Yine Canik Kültür Merkezi, Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi ailelerimizin yararlanabildiği tesisler. Yaptığımız yatırımlarla bir ailenin tamamına hitap ediyoruz" dedi.

AİLELERE ÖZEL BİRİM

Canik Belediyesi olarak ilçede Aile Okulları oluşturduklarını ifade eden Başkan Genç, "Aile Okullarımızda anne-babalarımıza eğitimler veriyoruz. Ayrıca evlenecek olan gençlerimizi evlilik öncesi eğitimlerle mutlu yuvalara hazırlıyoruz. Yine belediyemiz bünyesinde Aile Birimi kurduk. Aile yapımız bozulduğunda, toplum bozulur. Toplum bozulursa ne kadar binalar, yollar yaparsanız yapın anlamı yoktur. Bu nedenle yeni hizmet binamızda kurduğumuz Aile Birimimiz de bu bakımdan çok önemlidir" diye konuştu.

MUTLU AİLE, MUTLU TOPLUM

Kadınların aile ve toplum için önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Genç, "Canik Belediyesi olarak kadınlarımız her zaman önceliğimiz olmuştur. Onların ekonomik durumunu ve sosyal aktivitelerini güçlendirici çalışmalarımız var. Mutlu aileler, dolayısıyla mutlu bir toplum için hanımlarımızı daha bilinçli hale getiriyoruz. Onlar ne kadar güçlü ve bilinçli olursa ailelerimiz de, toplumumuz da o kadar güçlü ve bilinçli olur. Çünkü yavrularımızı yetiştirenler daha çok annelerdir" şeklinde konuştu.

AİLELERE ÇAĞRI

Aile bireylerine de seslenen Başkan Genç, şunları kaydetti: "Kadınlarımıza yönelik birçok eğitim tesisimiz var. Buralarda kurslar, etkinlikler, çeşitli aktiviteler düzenliyoruz. Şu anda tesislerimizden 5 bine yakın kadınımız yararlanıyor. Kadınlarımız buralarda kendilerini geliştirebilirler. Kadınlarımız evde oturmasınlar, gelsinler eğitim, kültür, sanat, spor tesislerimizden yararlansınlar. Bize göre iletişim ailede başlar. Amacımız mutlu aileler, mutlu şehirler."

  canik  


SIRADAKİ HABER
}