Haberler Zabıtadan sıkı denetim

Zabıtadan sıkı denetim

Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, vatandaşlara daha iyi şartlarda hizmet sunulması amacıyla denetimlerini sıklaştırdı

 Zabıtadan sıkı denetim

Halk sağlığının korunması ve tüketicilerin mağdur olmaması amacıyla Altınordu ve Gülyalı ilçelerinde faaliyet gösteren iş yerlerinde yönelik denetim yapıldı. Pastane ve tatlı imalathaneleri ile kuruyemiş satışı yapan iş yerleri başta olmak üzere, çeşitli iş yerlerinde yapılan denetimlerde ruhsat, gıda hijyeni ve fiyat etiketi ile mevzuatın öngördüğü diğer hususlar kontrol edildi.

İŞLETMELERE UYARI

Pastanelerde ve tatlı imalathanelerinde yapılan denetimlerde, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı, gıda üretim, depolama ve satış kuralları, temizlik ve hijyen koşulları, personelin kişisel bakımı, gramaj, son kullanma tarihi vb. konular kontrol edildi. Kuruyemiş satışı yapan işletmelerde ruhsatın yanı sıra işletme hijyeni, ürünlerin uygun yerde muhafazası ve ürünlerin son kullanma tarihlerine bakıldı. Son kullanma tarihi yaklaşan ürünler varsa bunların raflardan kaldırılması konusunda, işletme sahipleri ve çalışanları uyarıldı. Zabıta ekipleri, başta temizlik ve gıda sağlığı olmak üzere gerekli kontrolleri yapıp işletme sahiplerini ve çalışanları, belirlenen kurallara uygun olarak faaliyet göstermeleri konusunda uyardıklarını ve denetimlerin süreceğini ifade etti.

SIRADAKİ HABER
}