HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor'da büyük tehlike! Serbest kaldılar

Samsunspor'da büyük tehlike! Serbest kaldılar - Samsunspor Haberleri

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, alacakları son günde de ödenmeyen 6 futbolcularının serbest kalma hakkını elde ettiğini söyledi.

Samsunspor'da büyük tehlike! Serbest kaldılar

TFF 1. Lig takımlarından Samsunspor, mali ve yönetim anlamında sıkıntılı günler geçirmeye devam ediyor. Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan kırmızı-beyazlılarda, alınan kötü sonuçların ardından olağanüstü seçimli kongre kararı almış, daha sonra da başkan adayı çıkmayınca kulüp başkansız kalmıştı. Yapılan 2 kongrede de başkan adayı çıkmayınca, takımı divan kurulu yönetmeye başlamıştı. Futbolcular, toplu olarak yaptıkları basın açıklamasında ise sezon başından beri kendilerine hiçbir ödeme yapılmadığını dile getirmişlerdi. Yapılan bu açıklamaların ardından eski yönetim tarafından açıklama yapan futbolculara para cezası kesilmişti. Sportif Direktör Coşkun Zeren, alacakları son günde de ödenmeyen futbolcular Hasan Hatipoğlu, Çağrı Ortakaya, Kenan Karışık, Ufuk Budak, Abdülkerim Bardakçı ve Ömer Kandemir’in serbest kalma hakkını elde ettiklerini belirterek son durum hakkında açıklamalarda bulundu.

BAŞKAN YILMAZ VE VALİ KAYMAK UĞRAŞIYOR

Futbolcuların bugün de kendilerinden cevap bekleyeceklerini vurgulayan Coşkun Zeren, “3 Ocak bitimine kadar bazı futbolcuların paralarının ödenmesi gerekiyordu. Hasan Hatipoğlu, Çağrı Ortakaya, Kenan Karışık, Ufuk Budak, Abdülkerim Bardakçı ve Ömer Kandemir 1 ay önce alacakları ödenmedikleri için TFF’ye başvurmuştu. 3 Ocak itibariyle paraları ödenmediği için serbest kaldılar. Halen halledilmeye çalışılıyor. Çocuklar bugün de buradalar. Bugün paralarını yatırabilirsek bu için önüne geçebiliriz diye düşünüyorum. Bugün de Göksu Türkdoğan ve Ahmet Burak Solakel’in ödemelerinin son günü. 4 Ocak gün bitimine kadar paralarını ödeyemezsek onlar da serbest kalacak. Futbolcular bugün antrenmana katılacaklar. Antrenman öncesinde ve sonrasında kendileriyle toplantı yapacağız. Gün içerisinde gelişmeler olabilir. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Valimiz uğraşıyorlar. Olumlu bir haber almak istiyoruz. Serbest kalan futbolcuların paralarını bugün ödersek, futbolcularla anlaştığımız takdirde yeni sözleşme imzalamamıza gerek kalmayacak. Aynı sözleşme üzerinden devam edeceğiz. Serbest kalan futbolcular da bu anlamda özveri gösteriyor. Sorunları çözeriz diye umuyoruz” dedi.
Samsunspor’da bugün yapılacak antrenman sonrasında bazı gelişmelerin yaşanacağı ifade edildi.

SIRADAKİ HABER
}