HaberlerGiresun HaberleriAK Parti Milletvekili Öztürk Giresun'a yapılan yatırımların son durumunu değerle

AK Parti Milletvekili Öztürk Giresun'a yapılan yatırımların son durumunu değerle - Giresun Haberleri

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, beraberinde bulunan Merkez İlçe Başkanı Mete Bahadır Yılmaz'ın katılımıyla Giresun Gazeteciler Derneği'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Milletvekili Öztürk Giresun'a yapılan yatırımların son durumunu değerle

Giresun'un planlanan bütün yatırımlarının takipçisi olmaya devam ettiklerini ifade eden Milletvekili Öztürk, Güney Çevreyolu projesi, Araştırma Hastanesi, Adliye Sarayı, Çotanak Stadyumu gibi bir çok konuda açıklamalarda bulundu.
Milletvekili Öztürk yaptığı açıklamada 'takip ettiğimiz projelerin içerisinde başta Güney Çevreyolu bulunmaktadır. Güney Çevreyolu Piraziz ile Keşap ilçeleri arasında 48 kilometre uzunluğunda üç gidiş, üç geliş şerit, tünel ve viyadüklerle neredeyse üç havaalanı yatırım maliyetine eş değer bir ödenekle yapılacağından proje ihalesi biraz uzamıştır. Ancak proje ihalesi 2018 yılı içerisinde bitirilecek ve 2019 yılı içerisinde çalışmaların başlaması hedeflenmektedir. Yine Araştırma Hastanesi yatırımı tüm hızıyla devam ediyor. Çotanak Stadyumu devam ediyor ve planlanan süre içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. Bunlarla birlikte bağımsız bir adliye sarayı için uzun zamandır yer arayışımız devam etmekteydi ve Espiye'ye yapılmakta olan Bölge Cezaevi tamamlandığında buraya taşınacak olan mevcut cezaevi arazisinin yerine Adliye Sarayı yapılacaktır. Yine ilimizin çöp sorunu Çavuşlu Beldesi'ne yapılan Katı Atık Bertaraf Tesisiyle çözülmüştür. Ancak Aksu deresi ağızında bulunan çöp dağı hala burada durmaktadır. Bu çöp alanıyla ilgili yeşil alan, sosyal alan gibi bir takım projelerimiz bulunmaktadır. Ancak öncelikle bu çöp dağının buradan taşınması gerekmektedir' dedi.

AK Parti Milletvekili Öztürk Giresun’a yapılan yatırımların son durumunu değerle

SIRADAKİ HABER
}